Až na pátý pokus Lvi v derby uspěli

Den po svátku sv. Martina se sešli hokejoví příznivci na zimáku v Benešově, kde bylo na programu okresní derby mezi HC Lev Benešov a HC Rytíři Vlašim. Domácím se od začátku sezony nebývale daří, v devíti kolech utrpěli jen jednu porážku a usadili se na čele tabulky. Naproti tomu Vlašim podává kolísavé výkony a tak se momentálně nachází až na deváté pozici. Jak ale pravidelní návštěvníci vědí, v těchto derby není nikdy dopředu jasný favorit.

Na led nastoupila obě mužstva za doprovodu nejmenších hokejistů obou týmů. Pro malé špunty to byl jistě nezapomenutelný zážitek, když se svými staršími “kolegy” absolvovali i nezbytný zahajovací rituál. Pak už ale zkřížili na buly své hokejky kapitáni Kucharčík s Holánkem a derby začalo.  Hned od prvních minut předváděl Benešov, že je na čele tabulky právem. Hrálo se převážně v našem obranném pásmu a Štěpánek v brankovišti moc práce neměl a se střelou Marka Kočího si poradil. Zato Michal Holánek byl v permanenci, i díky dvěma našim oslabením. Rytíři nabírali na obrátkách pomaleji, ale ve druhé polovině prvního dějství už srovnali krok se svým soupeřem. Sehráli jsme dobrou přesilovku, při které se navíc Rod s Kotýnkem pustili do Burdy. Přineslo nám to krátkou dvojnásobnou početní výhodu, ale bez gólového efektu. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. O zábavu v první přestávce se postarali nejmladší hokejisté Lvů a Rytířů, kteří mezi sebou sehráli dva minizápasy.

Ačkoliv jsme si vypracovali zkraje druhé třetiny slibnou šanci, radovali se jako první z branky domácí. Podařilo se jim využít naší nedůslednosti v rozehrávce a přihrávku Lukáše Holánka zpoza brány nasměroval za záda překvapeného Michala Holánka Sládek. Za minutu se ze středního pásma vynořil Lukáš Holánek, položil si svého bratra a zasunul kotouč mezi tyčkou a betonem do klece. Benešov se dál valil na naši bránu, zbrzdila ho jen naše přesilovka, opět nevyužitá. Ve 33. minutě zase Lukáš Holánek úřadoval za naší bránou, přihrál před brankoviště číhajícímu Babickému a vlašimský brankář se už nestihl přemístit. Aby toho nebylo málo, čtvrtá branka se zrodila opět za naší bránou a znovu u toho byl benešovský kapitán Holánek. Nejprve Starec zápasnickým chvatem poslal k zemi Horálka. Všichni hráči přestali hrát čekajíc patrně na hvizd píšťalky. Bohužel se tak nestalo a domácí využili naší nekoncentrovanosti a puk putoval z prostoru za brankou na Holešovu hůl a odtud do téměř prázdné brány. V závěru třetiny mohl Benešov přidat další gól, ale Holánkova lapačka zastavila pokus Tadeáše Kočího.

Poslední třetinu jsme začínali oslabením a Benešov toho hned využil. Při zmatku před bránou přikopl Tadeáš Kočí puk na hokejku Babickému a bylo to 5:0. Uplynulo půl minuty a Lvi se snažili dostat k nám do pásma. Rozhodčí neodpískal evidentní ofsajd a z nastalé situace vyplynul další gól v naší síti, kam ho po Burianově nahození tečoval Holeš. Naše protesty byly marné, čárový svou chybu nepřiznal. Zatímco hra pokračovala, někteří benešovští “fandové” se pokusili vyprovokovat bitku s vlašimáky v hledišti, ale byli vykázáni zpět do svého sektoru. Ve 45. minutě využil druhou početní výhodu Rod. Vlašim byla v křeči, naopak benešovští chtěli dále zlepšovat své střelecké statistiky. V tom jim ale vzdoroval Holánek v naší kleci. Když už se zdálo, že pro nás zůstane domácí svatostánek zakletý, postaral se o čestný zásah při přesilovce Matějka po Kucharčíkově přihrávce. S přibývajícími minutami stoupaly emoce na ledě a došlo i na dva pěstní souboje. Další zásahy už žádné z mužstev nepřidalo, a tak po čtyřech vyhraných derby v řadě odcházeli Rytíři z ledu jako poražení.

I přesto, že nás přijely podpořit spousty věrných příznivců, byli tentokrát benešovští Lvi nad naše síly. Děkujeme tedy tímto fanouškům za mohutné povzbuzování a zveme všechny na další utkání, kdy netradičně ve čtvrtek 17.11. přivítáme doma tým HC Jesenice od 17:30. Hned následující sobotu, 19.11. od 17:30 budeme hostit soupeře ze Slaného.

„Na zápas jsme se pečlivě připravovali, především po psychické stránce, protože utkání jsou vždy vyhecovaná. První třetina byla opatrná, ale ve chvíli, kdy jsme vstřelili první gól to z kluků spadlo a odehráli perfektní zápas,” řekl po utkání benešovský trenér Pavel Dvořák.

“První třetinu jsme se drželi. Rozhodla druhá, kdy jsme se soupeřem nestačili bruslit a začaly padat góly. Na Benešov jsme tentokrát neměli a vyhrál zaslouženě,” uvedl kouč Vlašimi Karel Dýcka.

10. kolo KLM – sobota 12.11.2016 od 17:00

HC Lev Benešov vs. HC Rytíři Vlašim – 7:1 (0:0, 4:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 23. Sládek (Holánek L., Korvas), 24. Holánek, 33. Babický (Holánek L.), 38. Holeš (Holánek L., Starec), 42. Babický (Kočí T.), 42. Holeš (Burian), 45. Rod (Polesný, Starec) – 49. Matějka (Kucharčík)

Rozhodčí: Macháč – Kováčik, Tasch

Vyloučení: 9:10, navíc Janák (BEN), Burda (VLA) oba 5 + OK, Jaeger (VLA) OK

Průběh utkání: 7:0, 7:1

HC Lev Benešov: Štěpánek – Korvas, Burian, Rod, Kotýnek, Šmicr, Šobíšek, Císař – Starec, Holánek L., Holeš – Polesný, Kočí T., Babický – Mrva, Fedoročko, Sládek – Janák, Hynek.

Trenér: Dvořák

HC Rytíři Vlašim: Holánek M. (Skuhrovec) – Kakos Michal, Vondráček, Horálek, Kakos Martin, Hrdlička, Pessr V., Gut – Matějka, Kucharčík, Slanina – Kočí M., Veselý, Jaeger – Veslka, Kadlec, Burda, – Husák, Cerk.

Trenér: Dýcka ml.