týden hokeje

Domácí překvapení nepřipustili

HC Benátky n. J. : HC Rytíři Vlašim 6 : 1 (3:0,1:0,2:1)

20170205_174014 20170205_174139 20170205_174014

V nedělním odpoledni od 16 hodin sehráli naší junioři v Benátkách další mistrovské utkání. Domácí tým je lídr skupiny a sezónou prochází poměrně hladce.

Bylo to také vidět na ledě od úvodu utkání. Domácí převzali ihned inciativu a Rytíři museli řešit hned v úvodních minutách několik ošemetných situací. V brance tentokrát nastoupil Jakub Fousek. První chyba v obranné hře nastala ve 4. minutě, kdy obranná dvojice Kalina – Kaltounek zapomněla za svými zády hned dva domácí hráče. Macura posunul na modré čáře puk Hoškovi, který jel sám na Fouska a nedal mu šanci. V 8. minutě se Macura prosadil již sám, když po „rozebrání“ naší obrany dostal nabito od Hoška a střílel do zcela volné branky. Ve 13. minutě to už bylo 3:0 a došlo ke změně brankářů. Fouska vystřídal Jakub Spilka, který do konce třetiny již žádný kotouč za svá záda nepustil. Rytíři si dokázali také vypracovat pár nadějných příležitostí, ale dostat puk za domácího Krále se nepovedlo.

Ve druhé třetině byl obraz hry podobný jako v první, ovšem s tím rozdílem, že se domácím nepovedlo dlouho skórovat. Hostující Spilka dokázal předvést několik velice dobrých zákroků a tak zamezil navyšování skóre v náš neprospěch. Kapituloval až 61 vteřin před koncem třetiny, když při skrumáži před brankou protlačil puk přes spleť hráčů a hokejek Horáček. V tu dobu se hrálo 4 na 4. Rytíři domácího brankáře moc neprověřili, až na několik okamžiků při naší přesilové hře.

Závěrečná třetina měnila skóre celkem třikrát. Prvně se prosadili střelou k pravé tyči Spilkovy branky Tišev a z trestného střílení ve 45. minutě po faulu Šulka dal poslední branku domácích Karli. Hosté ke konci závěrečné třetiny ještě ve snaze o vstřelení alespoň jedné branky přidali na střelecké aktivitě. Jakmile se dostali do útočného pásma, tak okamžitě posílali puk na branku, což se jim také vyplatilo. Čestného úspěchu dosáhl po střele od modré čáry Sosnovec, jehož střelu domácí brankář přes skrumáž hráčů nemohl vidět. Tato branka uzavřela i skóre utkání.

V dalším utkání přivítáme na domácím ledě již tuto neděli od 17:30 Příbram.

Sestava: Fousek od 12. minuty Spilka, Drahoš – Sosnovec, Kalina – Kaltounek, Košťálek – Veselka – Ondriga, Smutný – T. Langr – Šulek, Říha – L. Langr – Fiala

Branky a nahrávky: 56. Sosnovec ( Veselka, L. Langr)

Trenér: P.Vostřák