Nové logo, nový trenér, nové vedení. Rytíři zbrojí na sezónu

Nové logo HC Rytíři Vlašim

Vlašimští Rytíři již netrpělivě vyhlížejí novou hokejovou sezónu pod vedení trenéra Martina Slabého, jenž převzal trenérskou štafetu po kolegovi Veselém. Trenér se bude muset obejít bez Cerka, Nesvadby, Veselého a bratří Kakosů, jenž se rozhodli z různých důvodů tým opustit. Tomáš Vondráček je na celou sezónu vyřazen ze hry vinou zranění (přední křížový vaz), otazník visí také nad Zdeňkem Burdou (únavový syndrom), u něhož je doba léčby nejasná. Kádr naopak doplnili Kučera, Svoboda a několik mladíků z řad juniorů.

„Někteří hráči odešli nebo skončili, jiní přišli a prostor chceme dát také samozřejmě našim juniorům. Trenérem bude Martin Slabý a je na jeho rozhodnutí, kteří hráči si zaslouží hrát tím, že trénují a mají snahu. Chceme, aby kluci ukazovali, že hrají za Vlašim a na ledě vždy nechali vše, ať už dopadne utkání jakkoliv.“ řekl nový předseda klubu Vít Kucharčík a ještě dodal „Máme domluvené případné posily z druhé ligy. Jsou to všechno vlašimští odchovanci a jsou ochotni nám v případě potřeby pomoci. Pokud však budou kluci makat a nebude to nutné, nikoho si brát nebudeme.“

V přípravě odehráli Rytíři dvě přípravná utkání, jež obě vyhráli. Nejprve na ledě Kutné Hory 4:5 a na poté domácím ledě 6:4 s Žabonosy. První dvě soutěžní kola vyjíždějí vlašimští hokejisté ke svým soupeřům (Poděbrady, Kutná Hora), na domácím stadionu se fanouškům představí v sobotu 29.9.2018. Půjde rovnou o tahák sezóny v podobě populárního derby s Benešovem. Vlašim proti Benešovu stále drží neporazitelnost na „novém zimáku“. „Přijďte naše hráče podpořit při velmi sledovaném a vyhecovaném utkání s Benešovem a pomoci nám tak udržet neporazitelnost na zimáku Na Lukách. Zápas začíná tradičně v 17:30.“ zve všechny fanoušky vlašimský Tomáš Vondráček.

Velké změny proběhly během letní pauzy ve vedení klubu. Své posty dali k dispozici odstoupivší Luděk Janko, Roman Štětina a Viktor Herwig a možnost řídit klub nabídli Vítu Kucharčíkovi, dlouholetému hráči a v současnosti trenérovi ročníků 2010. Ten nabídku přijal a následně byl zvolen předsedou klubu HC Rytíři Vlašim. Spolu s ním ve vedení figurují současní hráči Martin Matějka, David Kucharčík, Tomáš Vondráček a Petr Vostřák (trenér dorostu a juniorů).

„Nabídku vedení klubu jsem zvažoval, ale přijal jsme jí až poté, kdy mi kluci, které jsem oslovil, odsouhlasili, že do toho půjdou se mnou. Chceme se zaměřit zejména na naši mládež a připravit jim kvalitní tréninky. Tudíž jsme se společně s trenéry dohodli na určitých změnách při tréninkových jednotkách na ledě,“ nastínil představy klubu Kucharčík a dále poznamenal: „Od přípravky do čtvrté třídy bude mít přípravu tréninků na starosti Karel Křížek, starší kategorie od mladších žáků po juniory bude připravovat Petr Vostřák.“

„V dnešní době počítačů a podobné elektroniky jsme rádi za každé dítě, které k nám do klubu přijde. Pro rodiče je samozřejmě jednodušší nechat děti hrát si s telefonem či tabletem. Dělat sport je sice náročnější, ale děti se u něj naučí mnohem víc. Navíc byl sport vždy nejlepší prevencí kriminality. A proto chceme dělat tréninky co nejlépe, aby děti bavily a užívaly si je a chodily na ně rády,” podotkl závěrem Kucharčík k problematice současné generace.

Klub sice převzalo nové vedení, ovšem zimní stadion a vše sním spojené je nadále v kompetenci města, respektive Sportovních zařízení města Vlašimi, p. o.

Minulému vedení vlašimských Rytířů děkujeme za odvedenou práci pro klub a přejeme hodně úspěchů v osobním i pracovním životě.

Autor: David Turek, Tomáš Vondráček