týden hokeje

Po špatném začátku musíme sezónu považovat za úspěšnou, říká Dýcka

Rozhovor s trenérem Rytířů Karlem Dýckou pro Benešovský deník.

Sezóna v krajské hokejové lize pro hráče Vlašimi skončila a Rytíři, ač ve čtvrtfinále padli s Mělníkem, nemusí, po tom, co prožili na začátku sezony, smutnit. „Jsme rádi za záchranu a play off bylo pro nás plusové. V to už nikdo nedoufal, možná jen někdo ve skrytu duše,” nesmutní trenér Vlašimi Karel Dýcka, jenž favorizuje za vítěze krajské ligy Slaný.

Ve čtvrtfinále play off vám vystavil stopku Mělník, který jste si do vyřazovacích bojů přáli. Kde najdete příčiny, že se nepovedlo soupeře zlomit a postoupit do semifinále?

Ano, přáli, ale věděli jsme, že to bude hodně těžké. Naše bilance v sezóně byla vyrovnaná, proto jsme si na ně věřili. Příčiny bych hledal v sestavě, kterou jsme neměli kompletní. Dva hráči v obraně hodně chyběli. První zápas jsme měli vyhrát a do Mělníka odjíždět s psychickou výhodou. Bohužel Mělník nám ukázal svou sílu již u nás během sedmi minut. A ve druhém zápase byl lepší. Udělali jsme celkově více chyb v obraně a trošku nám chybělo v rozhodujících chvílích štěstí. Postoupilo lepší mužstvo.

Oba zápasy nezvládl hráč, od kterého by to člověk nečekal, a to zkušený střelec Jan Jaeger. V prvním zápase byl vyloučen ve druhé třetině na 2 + 2 + 10 minut, za což jste ho nechal sedět i ve zbytku zápasu. Ve druhém utkání vás v závěru, po další nedisciplinovanosti a strčení do rozhodčího, opět oslabil, když dostal 5 + do konce zápasu + trest ve hře. Byl to také jeden z důvodu neúspěchu ve čtvrtfinále a vysvětlil vám, proč se tak choval?

Co k tomu mám říct (povzdechne si). Patří k nejstarším hráčům a tohle by se asi stávat nemělo. Jako důvod neúspěchu bych to určitě neuvedl, ale rozhodně nám to ani v jednom zápase nepomohlo. Čekal jsem spíše, že nám pomůže gólově, jako v celé sezóně. Proč se tak zachoval, zatím nevysvětlil.

I přes vypadnutí ve čtvrtfinále, musíte asi sezónu považovat za úspěšnou, hlavně když jste měli špatný začátek?

Souhlasím s vámi. Hlavně musím vyzdvihnout posily, které k nám přišly. Do mužstva zapadly perfektně a hlavně nás posunuly až do boje o play off.

Koho pasujete za vítěze Krajské ligy?

To je těžké. Přeji to rivalům z Benešova, ale můj favorit je Slaný.

V základní části jste inkasovali nejvíce branek, jako jediný tým jste přelezli přes magickou stovku (113). Co bylo příčinou, když asi velmi dobrého brankáře Michala Holánka nemůžete vinit?

Michala za to vinit ani nemůžeme, vždycky za to může celý tým, včetně trenérů. Sestava na začátku sezóny nebyla ideální. Už před začátkem jsem říkal, že bychom potřebovali kvalitní obránce, proto asi to nelichotivé číslo.

Co vám ale každý musí závidět, je počet diváků, kteří v hojném počtu chodí na vlašimský stadion…

Samozřejmě nás to těší. Musím všem fanouškům, kteří na nás chodí poděkovat i za hráče. Možná, kdyby se našli lidé, kteří budou fandit celý zápas, i když se nedaří, bude to ještě lepší. Tak snad další sezónu.

Dostali hráči hned po skončení volno nebo se ještě chodíte sklouznout, než se rozpustí led?

Dostali volno, sezóna pro nás skončila.

V každé sezóně máte problémy se skládáním sestavy a byly i hlasy, že to snad Vlašim zabalí. V listopadu ale přišli noví hráči a sezóna se dohrála se ctí. Již víte, jak budete skládat tým do další sezóny, a zůstanou ve Vlašimi hráči, kteří dorazili v listopadu, nebo vás to zatím nechává v klidu?

Ano, je to pořád stejný problém. Chtělo by se sázet na hráče z Vlašimi, ale bohužel někteří hráči jdou hrát AHL a jiným se nechce trávit víkendy na zimáku (povzdechne si) a mohl bych pokračovat. Myslím si, že sezóna nakonec dopadla velice dobře. Co bude další, to ještě nikdo neví. Určitě to v klidu nenechává nikoho, ale záleží na možnostech klubu. Určitě se budou muset hledat hráči.

Ročník 2016/2017 skončil, kdy začnete s přípravou na nový 2017/2018?

Každý rok letní příprava začíná začátkem května.

Vaše myšlenky se teď asi budou ubírat k dceři Nikole, která má pěkně rozběhnutou kariéru a nastupuje i v reprezentaci…

Jestli rozběhnutou, to nevím, ale vždycky to záleží jen na ní. Vím, že to nemá lehké, skloubit hokej se školou. Co se týče mě, je to opravdu hodně časově náročné, ale co bych pro svou dceru neudělal. (směje se)

Teď si vás alespoň více užijí doma…

Ne ne, celá rodina stejně tráví volný čas po zimních stadionech a spíše, když skončí sezóna, tak nám ten zimák chybí. (směje se)

Autor: Pavel Šimáček

Zdroj: benesovsky.denik.cz