Ve druhé třetině přejel Rytíře mělnický válec

Na čtyřech zimních stadionech propukly v sobotu 18.2. vyřazovací boje KLM Středočeského kraje. Jedním z nich byl i ten vlašimský, kam dorazil celek HC Junior Mělník. Ačkoliv poslední klání dopadlo lépe pro nás, Mělník  v posledních kolech zabral a se zkušeným Vokurkou v brance je pro nás silným soupeřem.

Od úvodní buly se hrál svižný hokej a první přerušení přišlo až ve čtvrté minutě po vstřelení naší první branky. Jaeger se několikrát pokusil zblízka překonat Vokurku a zmatku na brankovišti využil Cerk, který volný kotouč přehodil přes gólmana do brány. Hra pokračovala bez zbytečných přerušení. V polovině třetiny si mělničtí vytvořili v přesilovce tlak, který po jejím skončení přetavili v gól, ten však hlavní sudí neuznal. A ke slovu se opět dostali Rytíři. Veselý poslal z rohu vlastní třetiny přesný pas na červenou Kočímu, ten se protáhl kolem obránce a bekhedem překonal Vokurku podruhé. V dalších minutách si oba týmy vyzkoušely hru v početní výhodě a v oslabení nás Holánek podržel.

Studená sprcha čekala na Rytíře po návratu z kabiny. Během prvních třech minut nasázel Mělník Vlašimi tři góly, když se postupně do střelecké listiny zapsali Vernek a dvakrát Šubrt. Vlašimští trenéři sáhli po oddechovém čase, vlašimský zmar však bohužel pokračoval dál. Ve 26. minutě přidal další zářez Litera a když ho o necelé dvě minuty později napodobil též Heran, byli Rytíři zralí “na ručník”. Pošramocené sebevědomí se nám povedlo částečně opravit v další přesilovce. Strnad nabil na modrou Langovi a jeho střelu tečoval za Vokurkova záda clonící Kucharčík. Místo dalšího útoku jsme se ale museli bránit v oslabení, jednou dokonce celé dvě minuty ve třech. Nepomohla nám ani přes minutu trvající dvojnásobná početní výhoda a tak jsme po druhé siréně šli do kabin s dvougólovým mankem my.

Poslední třetinu jsme začali oslabeni a Mělník několikrát nebezpečně prověřil Holánka. Pak se podařilo ujet Burdovi, jeho pokus ovšem zastavila tyč Vokurkovy brány. Hostům stačilo bránit svůj náskok a tak se jen obtížně Rytíři dostávali do gólových příležitostí. Také Holánek statečně odolával mělnickým výpadům. Stejně jako v první třetině měla hra spád, bohužel pro Vlašim čas utíkal opravdu rychle. Jedinou přesilovku ve třetí třetině sehrála Vlašim, ale žádnou výraznou šanci jsme si nevypracovali. Veškeré naše snahy o zvrat v utkání utnul dvě minuty před koncem šestý gól v naší síti, když v úniku 2 na 1 prostřelil Holánka Šícha.

První klání čtvrtfinále play-off vyznělo lépe pro hosty z Mělníka. Již dnes je od 17:30 na programu odveta na mělnickém ledě. Rytíři musí vyhrát v základní části, aby mohli bojovat o případný postup do dalších bojů.

Pozápasové ohlasy:

„Zápas jsme si prohráli v úvodu druhé třetiny, kdy jsme přestali bruslit, nedávali puk hned ze třetiny, tím přišly chyby a soupeř snad všechny potrestal. Jinak se hrál vyrovnaný zápas,” posteskl si po prvním duelu trenér Vlašimi Karel Dýcka, ale zbraně před druhým duelem v Mělníku neskládá: „Je to otevřené. Musíme dát síly dohromady a zkusit vyhrát.”

Brankář Michal Holánek viděl zápas podobně. „Ve druhé třetině jsme přestali hrát, oni na nás vlétli, dali dva rychlé góly a my se sesypali. Potřeboval jsem udělat jeden, dva zázračné zákroky, ale ty bohužel nepřišly. Ve třetí třetině si hosté již vedení pohlídali a u nás nebyly síly na zvrat,” dodal k utkání gólman Rytířů, jenž také odtajnil s úsměvem: „Ve čtvrtek jsem zvolil taktiku Jardy Jágra a trénoval v noci, protože jsem se po nemoci potřeboval sklouznout, ale mně to asi nevyhovuje.” Po chvíli orazu se jde v neděli na druhý zápas v Mělníku. „Budeme se snažit dostat zápas do nájezdů, které Honza Jaeger umí,” má jasný cíl Holánek.

1.utkání čtvrtfinále KLM – sobota 18.2.2017 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Junior Mělník – 3:6 (2:0, 1:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 4.  Cerk (Jaeger, Dušek), 11. Kočí (Veselý, Strnad), 29. Kucharčík (Lang, Strnad) – 21. Vernek, 22. Šubrt (Havel T.), 23. Šubrt (Novotný), 26. Litera (Šícha, Kratochvíl) 27. Heran (Kašák, Vernek), 58.  Šícha (Litera)

Rozhodčí: Hruška – Čajan, Kálal ml.

Vyloučení: 8:6, navíc Jaeger (VLA) a Vernek (MEL) 10 min

Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:6

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Janko) – Lang, Pessr V., Horálek, Kakos Ma., Výborný, Čtvrtečka, – Matějka, Kucharčík, Burda – Jaeger, Cerk, Dušek – Strnad, Veselý, Kočí – Veselka.

Trenéři: Dýcka ml., Zelingr

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) – Chvátal, Prejza, Cicvárek, Kotek, Kubica, Nesládek, Pokorný – T.Havel, Šícha, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.

Trenér: Boháček