týden hokeje

Velký obrat začal Petržílka

HC Rytíři Vlašim : HC Příbram 7 : 4 ( 0:3,3:0,4:1)

20170212_18234920170212_18241220170212_18241320170212_182416

Poslední tři utkání čekají na juniory ještě v tomto ročníku krajské juniorské ligy a nedělní utkání s Příbramí bylo jedním z nich.

Začátek první třetiny Rytířům vůbec nevyšel. V 57. vteřině z první střely domácí brankář Spilka hned inkasoval, když mu střela hostujícího Dolejše prošla mezi levou rukou a tělem. Na začátku 9. minuty domácí prohrávali brankou Uhlíka již o dvě branky a třetinu vlašimského zmaru dovršil ve 14. minutě svojí druhou brankou v utkání Dolejš. Domácí tým nebyl horším celkem, ale hrubé chyby v obranné činnosti, které nešly pouze na hlavu našich obránců, zapříčinily takto nepříjemné skóre. Rytíři si vypracovali hned několik nadějných brankových příležitostí. Ty největší zahodili Košťálek a Veselka, kteří v samostatných nájezdech nedokázali vyzrát na příbramského brankáře Froňka.

V kabině před druhou třetinou si vzal nejdříve slovo Ondra Veselka a poté trenér Petr Vostřák. Monology byly velice „výživné“, a jak se později ukázalo, i účinné. Třetinu domácí zahájili ještě v oslabení, které trvalo 28 vteřin, ale hosté se nedokázali dostat ani do našeho obranného pásma. Rytíři po návratu Říhy z trestné lavice hosty zatlačili do hluboké defenzívy a gól visel na vlásku. Tlak se ještě zvýšil, když domácí dostali k dispozici první přesilovou hru za hákování na Tomáše Langra. Přesilovka se nevyužila, ale tlak trval dále a tak dlouho, až se konečně rozsvítilo červené světlo za hostujícím brankářem. První útočná formace ve složení Veselka, Ondriga a Petržílka podporovaná dobrou prací beků Drahoše a Sosnovce, nepustila hosty téměř dvě minuty z obranného pásma. Unavená hostující pětka již nedokázala ve 28. minutě zabránit vstřelení branky Petržílkovi, který nikým neatakován prostřelil vše co mu stálo v cestě z pravého kruhu pro vhazování. Asistenci si připsal Ondriga. Důležitá branka nalila ještě více sil do mladých Rytířů. Neuplynuly ani 3 minuty a po krásné hokejové akci jsme již prohrávali pouze o gól. Veselka se po levé straně rozjel k sólu. Poradil si se dvěma hostujícími hráči, naservíroval puk před branku Ondrigovi a ten s jistotou zakončil. Necelé 2 minuty před koncem třetiny se z vrcholu levého kruhu přesnou střelou do levé šibenice hostujícího brankáře střelecky probudil Smutný. Hosté ve druhé třetině trefili naši branku pouze v sedmi případech a s tím si Spilka dokázal poradit.  Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu a to už bylo veselejší.

Hosté přijeli s deseti hráči, což bylo pro ně hodně fyzicky náročné. Bylo to znát především ve třetí třetině, kdy už nestačili s Rytíři bruslit. Domácí tým začal opět velkým tlakem, ale s lépe zabezpečenou obranou, než v první třetině. Hostující brankář Froňka si musel připadat jak na střelnici. V závěrečné třetině musel čelit 28 střelám a úspěšný byl až do 50. minuty. Do vedení se domácí dostali zásluhou agilního Petržílky, kterému asistoval Veselka. Utkání dostali domácí  pod kontrolu a zdálo se, že vše vede ke zdárnému konci. Hosté ovšem z ojedinělého útoku udeřili. Na hranici ofsajdu si zpracoval hostující Dragoun puk rukou, nasměroval přihrávku před naši branku na nekrytého  Kalu a v čase 56:19 bylo vyrovnáno. Zklamání z inkasované branky ovšem rychle pominulo. Po inkasované brance šla na led první formace s centrem Veselkou, který je v činnosti zvané buly nadstandardně zručný. Prokázal to i nyní, když vyhrál buly, puk si vyměnili s Ondrigou a v mžiku byli v obranném pásmu soupeře. Po dalších krátkých rychlých přihrávkách mezi našimi útočníky tu finální nahrávku servíroval Veselka na Ondrigu a vedení bylo zase na straně domácích.  To vše trvalo 14 vteřin. Hosté ve snaze o vyrovnání udělali chybu v rozehrávce a Košťálek po zisku puku se již po druhé sám řítil na brankáře, ale tentokrát se nemýlil a na začátku 59. minuty bezpečně zavěsil pod horní tyčku. Příbramský trenér Milan Filipi si vzal v čase 58:33 oddechový čas a odvolal brankáře. Hostům to již nepomohlo. Do prázdné branky se trefil více jak přes půl hřiště Veselka, který tak uzavřel skóre utkání a po třech asistencích si vstřelil i branku.

Sestava:  Spilka ( V.Kalina), Drahoš – Sosnovec, Kalina – Kaltounek, Macháč,  Petržílka – Veselka – Ondriga, Smutný – T. Langr – Košťálek, Říha – L. Langr – Šulek

Branky a nahrávky: 28. Petržílka (Ondriga), 31. Ondriga (Veselka), 39. Smutný (Kaltounek), 50. Petržílka (Veselka), 57. Ondriga (Veselka), 59. Košťálek, 60. Veselka

Trenér: P.Vostřák