HC Rytíři Vlašim : SK Sršni Kutná Hora  4 : 3 (2:1,1:1,1:1)

20170218_143428

Tradiční rituál po vítězném utkání

Tradiční rituál po vítězném utkání

20170218_155212

Již dvakrát měli v této sezóně Rytíři téměř na lopatkách Sršně, kteří se vždy dokázali z “klinické smrti” dostat. V sobotním utkání se Sršňům již žádný podobný kousek nepovedl.

Poslední domácí utkání juniorů mělo velice dobrou kvalitu, aby také ne, když Sršni jsou v tabulce druzí a Rytíři třetí. Od první minuty se hrál rychlý hokej s velkým množstvím osobních soubojů. Sršni se snažili dostat náš tým pod tlak, ale nebyli úspěšní. Do vedení v 6. minutě se naopak dostali domácí. Průnik Smutného kolem pravého mantinelu se zakončením do levého horního rohu branky Kunáška byl velice efektní i efektivní. Ještě veseleji bylo v 16. minutě, když Ondriga zachytil rozehrávku soupeře na modré čáře. Puk okamžitě nasměroval na Veselku, který ho posunul na Petržílku, který rychlou střelou pod víko nedal Kunáškovi šanci. Sršni se dostali pod tlak a nebýt drobného zaváhání Spilky na konci 17. minuty, když mu ne příliš těžká střela hostujícího Böhma prošla mezi pravou tyčkou a rukou, vedli bychom o dvě branky. Rychle odehraná první třetina bez vyloučení přesto dopadla lépe pro Rytíře.

V prostřední části hry se skóre měnilo dvakrát. Nejprve se ve 24. minutě podařilo Sršňům vyrovnat zásluhou Adama. Ve 28. minutě bylo nařízeno na domácí trestné střílení za faul Drahoše na pronikajícího Tvrdíka, který ještě stačil střelou zakončit své snažení, ale Spilka střelu mezi nohy pokryl. Následné trestné střílení, náš dobrý známý Honza Tvrdík, neproměnil a Kuba Spilka si tak odčinil své drobné zaváhání z první třetiny. Druhá  třetina byla ve znamení naší častější střelby. Celkem 14 střel musel likvidovat hostující brankář a nestačil pouze na jednu. Spilka řešil 8 střel a také nestačil pouze na jednu. Do vedení se Rytíři opět dostali ve 38. minutě. Základem bylo vyhrané buly T. Langra v útočném pásmu. Puk se dostal k Macháčovi na modrou, který hned z první poslal střelu na branku. V chumlu před brankou se nejlépe orientoval Smutný, který svojí tečí zmátl Kunáška. Na dílčím výsledku se již do konce třetiny nic nezměnilo.

Do závěrečné třetiny vstoupily oba týmy soustředěně. Nikdo nechtěl udělat chybu, ale Sršni museli dát branku, a tak se jejich útočná aktivita zvyšovala. Útok začala více podporovat obrana a tím se začala otevírat okénka v obranné hře Sršňů. Jedné takové Rytíři využili ve 47. minutě. Ondriga od naší střídačky přihrál na Veselku, který se protáhl nikým neatakován podél pravého mantinelu do útočného pásma. Nalevo měl volného Petržílku a mezi nimi byl pouze jeden hostující obránce. Veselka svojí přihrávkou našel přesně hůl Petržílky, který střílel do odkryté pravé části Kunáškovy branky. Vedli jsme opět o dvě branky, ale do konce utkání bylo ještě daleko. Ve 49. minutě hosté dostali možnost si zahrát přesilovou hru, ale naše obrana, i když byla první polovinu oslabení pod velkým tlakem, obstála. Hosté se i po neúspěšné přesilové hře snažili tlačit do naší branky, ale žádné vyložené příležitosti si nevytvořili. Necelých 6 minut před koncem Spilka kapituloval. Byl to dosti nešťastný gól, když Ondriga dobře ubránil útočícího hráče, který se dostal za naši branku a nahodil puk před ni. Od Ondrigovy hole se puk odrazil na naši branku a zůstal stát na brankové čáře. Pak byla trma- vrma na brankovišti a puk skončil údajně za brankovou čarou. Branka byla připsána Málkovi. Hosté ucítili šanci na vyrovnání a šlo do tuhého. Při jednom ataku hostující branky došlo k drobné potyčce, když si T. Langr a M. Kalina „vysvětlovali“ s hostujícími bratry Švábovými své dojmy z akce. Celé situaci předcházela šance Košťálka, která byla zastavena nedovoleně. Nařízené trestné střílení Košťálek neproměnil. V čase 57:54 byl vyloučen Košťálek za údajný faul loktem a to nebylo dobré. Naše obrana v čele se Spilkou odolala závěrečnému náporu Sršňů, a tak až ve třetím letošním vzájemném utkání jsme zaznamenali vítězství.

Sestava: Spilka (V.Kalina) Drahoš – Sosnovec, Kaltounek – Macháč, Herwig – M.Kalina, Petržílka – Veselka – Ondriga, Smutný – T.Langr – Košťálek, Šulek – L.Langr – Říha

Branky a nahrávky: 6. Smutný, 15. Petržílka (Veselka, Ondriga), 38. Smutný (Macháč), 47. Petržílka (Veselka, Ondriga)

Trenér: P. Vostřák