týden hokeje

Výkon nenadchl, ale body zůstaly doma

HC Rytíři Vlašim : HC Rakovník  5 : 3 (1:0, 2:1, 2:2)

Hosté z Rakovníka přijeli v nedělním podvečeru na další mistrovské utkání juniorské krajské ligy v poměrně malém počtu, ale odhodlaní nedat svojí kůži lacino. Do hry měli připravených 11 hráčů a dva gólmany. Rytíři měli sice 14 hráčů a také dva gólmany, ale jejich sestava byla výrazně mladší.  Pět dorostenců včetně brankáře Spilky, který tentokrát dostal přednost před Fouskem.

Hosté do utkání vstoupili aktivněji a až na několik krátkých časových úseků měli hru pod kontrolou po celou první třetinu. Taky domácí brankář Spilka se musel notně ohánět. Jeho 16 zákroků oproti 6-ti zásahům hostujícího Bendla mluví za vše. Musel řešit několik ošemetných situací, když ho spoluhráči nechali na holičkách, a sám tváří v tvář hostujícím útočníkům čelil jejich střelám. Rytíři pokulhávali za soupeřem ve všem. Chyběl důraz, hra s pukem byla veškerá žádná, a když už se dostali do útočného pásma, tak se nedařilo ohrozit hostujícího brankáře. První střelu, kterou kryl Bendl, vyslal Říha na začátku 11. minuty! Domácím nepomohla ani přesilová hra v 7. minutě, kdy hosté i v oslabení strávili více času v našem obranném pásmu, než aby se bránili. Na začátku 13. minuty byl vyloučen Ondriga za podražení, mimochodem domácí měli pouze dva vyloučené hráče v utkání, což nebylo v našem rozpoložení ideální. Hosté po vyhraném buly udrželi útočné pásmo a rozjeli klasický přesilovkový kolotoč. Naše obrana tentokrát hostům moc nedovolila a dokázala vykrývat jednotlivé rakovnické hráče. Dařilo se až tak, že Veselka u levého mantinelu získal puk  a než aby ho hned vyhodil přes všechny čáry, tak zvedl hlavu a podíval se, kde má parťáka z útoku a ten měl našlápnuto. Veselka neváhal a přesně přihrál najetému Petržílkovi, který už byl za oběma obránci a prostřelil hostujícího Bedla. To byla pro soupeře nepříjemná situace, ovšem ze svého tlaku neubrali. Těsně před koncem třetiny sice vstřelili branku, ale ta padla až po odpískání, což hosty rozlítilo. Příčinu jim tak trochu zavdal hlavní rozhodčí, který chybně v této situaci gestikuloval.

V prostřední části hry domácí částečně vyrovnali hru, ale přesto pořád nedokázali zcela eliminovat rakovnické útoky. Počet střel na branku za tuto třetinu se téměř vyrovnal a skončil na počtu 9 : 11  v náš neprospěch. Důležitější ovšem bylo, že se Rytíři prosadili brankově a to hned dvakrát. Po necelých dvou minutách hry si náš benjamínek týmu Fiala najel ve středním pásmu pro přihrávku od Tomáše Langra, po levé straně se protáhl podél mantinelu a střelou tahem zaskočil hostujícího Bendla.  Puk z jeho hokejky prosvištěl kolem Bendlovy lapačky a vedli jsme 2:0.  Veseleji bylo ve 30. minutě, kdy střelecky disponovaný Petržílka zvyšoval na 3:0 v přesilové hře, když mu nabili Košťálek a Veselka. Hostům se ovšem povedla rychlá odpověď a po necelé minutě se jim podařilo snížit zásluhou Havlíčka. Skóre se do konce třetiny již nijak nezměnilo.

Bylo zřejmé, že hosté nic nevzdají, a že bude závěrečná třetina ještě zajímavá. Obě třetiny hráli velice agresivně na hranici pravidel, což domácím působilo problémy. Když se trefil ve 44. minutě Košťálek, kterému asistoval Fiala, zdálo se, že je o utkání rozhodnuto. Branka byla trochu kuriózní, jelikož Košťálkova střela šla vedle branky, ale hostující brankář si pro ni sáhnul tak nešťastně, že si srazil puk do branky. Hosté opět dokázali rychle zareagovat a za 37 vteřin snížil Drymšíd, který si ze třech našich hráčů udělal statiky a od modré čáry se prokličkoval až před Spilku, který neměl šanci. Na konci 46. minuty snížil na rozdíl jedné branky rakovnický Truksa a schylovalo se k dramatu. Tvrdá hra hostí ovšem ve třetí třetině gradovala a rozhodčí trestal. V 51. minutě si již potřetí, respektive podruhé, jelikož při prvním vyloučení za napadení dostal ještě 10-ti minutový osobní trest, šel na trestnou lavici sednout Vostrý. Přesilovou hru Rytíři zahráli výborně a podruhé v utkání ji dokázali zužitkovat zásluhou Šulka. Rozdíl dvou branek byl už i na bojovný rakovnický tým hodně. Do konce třetiny Spilka již nekapituloval. Branku vlastně dostal, ale  těsně po  závěrečné siréně, což hosté neunesli a vrhli se ve velkém počtu na hlavního sudího, který branku nemohl logicky uznat. Asi trochu zbytečné, když domácí vedli o dvě branky a na jejich vítězství ani případně uznaná branka nemohla nic změnit. Hlavní rozhodčí odebral za nesportovní chování dvěma rakovnickým hráčům Vostrému a Havlíčkovi rovnou registrační průkazy.

V neděli 5.2. vyjíždějí junioři na horký led do Benátek nad Jizerou. Odjezd autobusu je ve 12:30 od ZS.

Sestava: Spilka (Fousek), Kalina – Říha, Macháč – Sosnovec, Šulek, Veselka – Petržílka – Ondriga, T.Langr – Herwig – Smutný, Fiala – L. Langr – Košťálek

Branky a přihrávky: 14. Petržílka (Veselka), 22. Fiala (L. Langr), 30. Petržílka (Veselka, Košťálek), 44. Košťálek (Fiala), 52. Šulek (Kalina, Veselka)