Heroický výkon Rytířů ve třetí třetině v Mělníku nestačil. Sezona pro nás skončila.

První zápas čtvrtfinálové série play off Rytíři nezvládli a v neděli je čekala odveta na mělnickém ledě. Zatímco našemu soupeři stačila k postupu i pouhá remíza, Vlašim musela bezpodmínečně vyhrát v základním čase.

Nepříliš zaplněné ochozy mohly už ve druhé minutě slavit gól domácích, to když nepokrytý Litera z mezikruží překonal Holánka. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 4. minutě našel Strnad na červené Kočího a ten stejně jako v prvním klání ujel dvěma bránícím hráčům a bekhendem srovnal na 1:1. Junior se však poté nastěhoval do našeho pásma a z jejich tlaku pramenily i naše fauly. Bohužel jsme museli na minutu do tří (ačkoliv faul “sekání” viděl zřejmě jen hlavní sudí) a mělničtí nás potrestali druhým gólem v naší síti, jehož autorem byl Šubrt. Domácí dál dotírali na naši bránu a Kašákovu střelu tečoval do tyčky Heran. Nenakopla nás ani přesilovka a na ledě kralovali domácí, proto jsme jsme do kabin odcházeli za relativně příznivého stavu 2:1 pro Mělník.

Od začátku druhé třetiny byl Mělník opět lepším týmem. Ve 24. minutě jsme pod tlakem u mantinelu chybně rozehráli. Šubrt se chopil puku a vybruslil k Holánkovi, který mu jej vypíchl. Ve snaze odpálit kotouč do bezpečí jej však Pessr nasměroval do odkryté klece. Chvíli na to nám Strnad svým dravým průnikem vybojoval přesilovku. Nijak výrazně jsme však Vokurku v domácí svatyni neohrozili. I nadále měli domácí navrch, i když se nedá říct, že by si dokázali vytvořit nějakou tutovou šanci. Jediný zpestřením tak byl v samotném závěru třetiny únik Verneka, kterého Holánek vychytal a následný pokus Herana, který zůstal zcela nepokrytý před bránou, ale při pokusu netrefil zařízení.

Do poslední části nastoupili úplně jiní Rytíři. Hned od prvních vteřin jsme se vrhli do útoku a Vokurka musel rozhýbat ztuhlé klouby. Ve 44. minutě se Strnad dostal po buly k puku, poslal ho mezi kruhy na volného Kočího a ten švihem vymetl pavučinu ve Vokurkově bráně. Neuplynulo ani půl minuty, Lang obral v našem pásmu Tomáše Havla o kotouč. Matějka s Burdou jej zavezli do útočné třetiny a druhý jmenovaný vrátil puk zpět Langovi, který mířil přesně – 3:3. Zkoprnělí domácí nechali záhy ujet Kočího, ten se prosmýkl mezi dvěma mělnickýma, ale Vokurka byl tentokrát připraven, navíc Kočí utržil sekyru přes ruku. Naše radost z vyrovnání netrvala dlouho a ve 48. minutě prostřelil z mezikruží Holánka Litera. Rytíři se snažili o vyrovnání, ale Nesládek poslal žabku najetému Vernekovi, ten si najel mezi kruhy a trefil přesně mezírku mezi Holánkovými betony. Pořád však do konce zápasu zbývalo necelých 10 minut. Pak ovšem přišla 53. minuta a v ní se rozhořely vášně na ledě. Nejprve Nesládek vrazil Jaegera na mantinel zezadu a po několika okamžicích na sebe tito dva opět narazili. Nesládek souboj neustál a navíc hlavní sudí posoudil Jaegerův zákrok jako úmyslné seknutí holí a ocenil ho 5 min + OK. To se Jaegerovi nelíbilo a snažil se vyříkat si to s hlavním rozhodčím. Zatímco jeden čárový sudí se mu v tom snažil zabránit, druhý si netroufl přiblížit se k němu na víc než pár metrů. A tak Jaeger vyfasoval navíc trest ve hře za strčení do čárového rozhodčího – to vše v čase 52:20. Čekalo nás tedy málokdy vídané 10 minut trvající oslabení (pozn. ukazatel skóre v Mělníku může ukázat max. 9:59). Mělník situaci ale podcenil, vyhozený kotouč Prejza před vlastní bránou “namazal” Strnadovi a rázem to bylo zase jen o gól. Jenže domácí dokázali podruhé v zápase využít přesilovku, když se Pokorného střela odrazila od tyčky za Holánkova záda. Pár minut před koncem nám ještě svitla jiskřička naděje. Na trestné totiž odpočíval jeden z mělnických hráčů a další se dopustil faulu na Veselého. Vlašimští trenéři odvolali Holánka z brány a chtěli zkusit přesilovku 5 na 3, jenže sudí viděl víc než my a Veselý si šel v tentýž čas sednout za údajné sekání. Poslední minuty už hráli Rytíři vabank a Holánek čelil únikům domácích. Navíc nás sudí poslal v čase 58:14 do třech a utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Domácí Mělník se tak po výhře 6:4  a celkově 2:0 radoval z postupu do semifinále, ve kterém narazí na benešovské Lvi.

Rytíři tak stejně jako vloni skončili svou pouť ve čtvrtfinále. Poděkování Rytířů patří všem fanouškům, kteří je celou sezonu podporovali nejen na domácím stadionu, ale také při venkovních utkání. Těšíme se na příští sezonu a doufáme, že nás budete i nadále podporovat.

Ohlasy po utkání:

Karel Dýcka, trenér Vlašimi: „Soupeř byl lepší a zaslouženě postoupil. Od první minuty byli domácí lepší, špatně jsme se dostávali do jejich pásma a jedinou šanci jsme paradoxně proměnili. Ve druhé třetině hráli domácí, co potřebovali a bruslařsky byli na tom líp. Ve třetí třetině jsme stáhli hru na dvě lajny a vyrovnali na 3:3. Potom jsme ale nechali hráče na ose a dostali čtvrtý gól. Následně přišlo zbytečné vyloučení Honzy Jaegera a do konce třetiny jsme hráli ve čtyřech. Zápas jsme ale nezabalili, hráli aktivně a dali i gól, ale domácí dva a rozhodli tak o své výhře,” posteskl si po zápase trenér a dodal: „Škoda domácího zápasu.”

Jan Boháček, trenér Mělníku: „Výsledky vypadají jednoznačně, ale jednoduché to nebylo. Věděli jsme, že to doma bude těžké. Zápas už neměl takové tempo. Drželi jsme ho v rukách, ale soupeře jsme vlastními chybami postavili na nohy,” shrnul odvetu Boháček.

Statistiky utkání:

2. utkání čtvrtfinále KLM – neděle 19.2.2017 od 17:30

HC Junior Mělník vs. HC Rytíři Vlašim – 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 2. Litera (Chvátal, Novotný), 11. Šubrt (Litera, Příhoda), 24. Šubrt, 48. Litera (Příhoda, Cicvárek), 52. Vernek (Nesládek, Pokorný), 56. Příhoda (Šubrt, Havel T.) – 4. Kočí (Strnad), 44. Kočí (Strnad), 45. Lang (Burda, Matějka), 53. Strnad

Rozhodčí: Pokorný – Čajan, Kálal ml.

Vyloučení: 6:7, navíc Jaeger (VLA)  5+OK + trest ve hře