týden hokeje

Holánek vychytal cenné vítězství

Základní část ligy se pomalu blíží k závěru a bitva o body pomalu začíná vrcholit. Po dvou nezdarech odjeli v sobotu Rytíři do Velkých Popovic, k soupeři z vyšších pater tabulky. Nám se poslední dva zápasy nevydařili a trápili jsme se především v přesilovkách, poměrně zeštíhlená sestava našich Rytířů se však o body chtěla porvat.

První velkou příležitost si vypracovali domácí – ve 4. minutě unikl Vacek, ale trefil jen Holánkův beton. Brzy na to jsme šli po přísném vyloučení do čtyř ale zvládli jsme si připravit šanci, když Herwig tečoval Košťálkovo nahození těsně mimo bránu. Hned z protiútoku zahrozil Maňas, ale Holánek byl připraven. V samotném závěru oslabení jsme přišli o dalšího muže v poli a Holánek se v následující domácí přesilovce vyznamenal proti střele Tabáška. I my jsme si mohli zahrát v početní výhodě, nebyli jsme v ní ale tak nebezpeční, jako náš soupeř. Protože ani jeden z gólmanů za svá záda nepustil žádnou střelu, svítilo a tabuli po první třetině skóre 0:0.

Hned od začátku druhé části jsme zatlačili Kozly do defenzivy, ze které jsme vytěžili dvě přesilové hry v těsném sledu za sebou. Výhodu jsme promarnili a naopak Rejna nastřelil tyč. Teprve po skončení naší přesilovky nahodil Říha kotouč ze středního pásma na popovickou bránu a překvapil Jizbu, když orazítkoval pravou tyč. Domácí hráči ohrožovali našeho gólmana, ale ten proti Petrželkovi i dvojici Vacek – Mareček obstál na výbornou. Velkou příležitost spálili domácí v polovině zápasu, když nejprve ležícího Holánka bez hokejky nepřekonal Vacek a vzápětí Maňas střílel do prázdné klece a trefil pouze tyč. Vacek neuspěl ani v dalším samostatném úniku – to opět zaúřadoval Holánkův beton. Pak jsme však šli opět do čtyř a Popovice toho využily. Holánek nestihl včas zareagovat na Krejčího střelu a bylo to 1:0. Domácí mohli přidat i další gól, ale smolař Vacek přestřelil odkrytou bránu. Tlak Kozlů gradoval, ale utnuli ho vlastním fauleem. Naše odpověď byla blesková. Po vyhraném vhazování putoval kotouč přes Svobodu a Matějku na modrou k Vladislavovi Pessrovi a jeho dělovku zastavila až síť v Jizbově bráně. Do kabin šla obě mužstva opět za vyrovnaného stavu.

V poslední části nás Velké Popovice od prvních vteřin uzamkly v našem pásmu a po několika jejich pokusech Holánek kapituloval po střele Slavíka. Ve 43. minutě zasáhl Petrželka Košťálka vysokou holí a vyfasoval 2+2 minuty. V první přesilovce napřáhl na modré Jan Pessr a jeho střela se odrazila od tyče. To bylo z naší strany vše a do akce se dostal i Holánek na druhé straně. Naštěstí ve druhé početní výhodě přenechal Burda kotouč Svobodovi, ten obelstil dva bránící hráče a zadovkou poslal na modrou. Tam číhal Matějka, prostřelil klubko hráčů před sebou a srovnal na 2:2. Hra byla vyrovnaná a na obou stranách se měli gólmani co otáčet. V 51. minutě přišel rozhodující moment utkání. Ve středním pásmu jsme sebrali popovickým puk a v útočném pásmu jsme vyšachovali obranu. Kotouč putoval přes Svobodu, Slaninu a Herwiga zpátky ke Svobodovi, který zajistil Rytířům vedení. Rázem museli popovičtí zvýšit svoji aktivitu a Holánek se v bráně otáčel jak kuře na grilu. V čase 55:29 přišel pro nás nešťasný moment, náš faul. Od té doby jsme až do konce utkání hráli v oslabení a do konce chvíli i ve třech proti pěti. Některé situace se z našeho pohledu jako fauly nezdály, třeba když Vacek upadl a Slanina byl potrestán za podražení. Vlašim však nepřízeň hlavního sudího semknula a dokázali jsme Kozlům vzdorovat. Když jsme 22 vteřin před koncem byli opět posláni do tří, odvolali domácí brankáře. Podařilo se nám vyhrát vhazování a ušetřit pár drahocených vteřin. Poslední střelu vyslal na naší bránu 3 vteřiny před koncem Mocek, ale odrazila se od Holánkovy tyče.

Po statečném výkonu v závěru utkání mohli slavit zasloužené vítězství naši Rytíři. Největší pochvalu ovšem zaslouží gólman Holánek, který tým podržel a dokázal úspěšně čelit dotírajícím Kozlům.

V dalším kole vyrážejí Rytíři opět mimo domácí prostředí, tentokrát do Berouna, kde v sobotu 26.1.2019 od 17:00 sehrají další utkání s týmem HK Králův Dvůr.

18. kolo KLM – sobota 19.1.2019 od 18:00

HC Slavoj Velké Popovice vs. HC Rytíři Vlašim – 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. Krejčí (Braniš, Tabášek), 41. Slavík (Petrželka, Kučera) – 38. Pessr V. (Matějka, Svoboda) 45. Matějka (Svoboda, Burda), 51. Svoboda (Herwig, Slanina)

Rozhodčí: Tasch J. – Thuma, Tasch M.

Vyloučení: 5:8

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3

HC Slavoj Velké Popovice: Jizba (Lorenc) – Braniš, Mocek, Černý, Krejčí, Vlček, Nejedlý – Petrželka, Kukačka, Slavík, Freisler, Rejna, Maňas, Vacek, Mareček, Kučera, Tabášek.

Trenér: Kotráš

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Švácha) – Matějka, Pessr V., Horálek, Pessr J., Říha – Čanda, Kucharčík D., Burda – Slanina, Svoboda, Herwig, – Košťálek.

Trenéři: Slabý, Vondráček