týden hokeje

Horníci vyrubali ve Vlašimi tři body

Po dvou zápasech na ledě soupeře se Rytíři opět představili před domácím publikem. Z Velkých Popovic a Berouna jsme si přivezli plný počet bodů, což nám nechávalo otevřená vrátka do play off. Proti nám však stál soupeř z horních pater tabulky –Příbram.

Zápas pro nás začal slibně, když se už ve 3. minutě projevil přísný metr hlavního arbitra, a my jsme si mohli zahrát v přesile, chvíli dokonce dvojnásobné. Při ní se blýskl sólem přes celé hřiště Kronus, jeho zakončení bohužel skončilo v náruči brankáře. Díky naší aktivitě se Holánek v bráně moc nenadřel a únik Pejsara s Petrem Svobodou odrazil vyrážečkou. Hra se odbývala převážně v obranném pásmu hostí a celkem úspěšně jsme bránili i střední pásmo. Kronusovi se podruhé podařilo předvést slalom přes celé hřiště, tentokrát zaúřadovala lapačka hostujícího gólmana. Ve 12. minutě byl do obličeje zasažen Kucharčík a na led musela úklidová četa. Pro našeho kapitána skončil předčasně zápas a Rytířům začala čtyřminutová přesilovka. Ve 14. minutě se na brankovišti dobře zorientoval Trpišovský a kotouč doklepl do klece. Naše radost netrvala příliš dlouho, hosté využili přesilovku 5 na 3 a zásluhou Máchy vyrovnali. Dlouhá první třetina mohla skončit pro nás ještě lépe, když v přesilovce minutu před koncem první části zalehl Erben kotouč v brankovišti a následovalo trestné střílení. Soukupovi naneštěstí při kličce do bekhendu sjel puk z čepele a stav zůstal 1:1.

Hned v úvodu druhé třetiny jsme vyfasovali dvouminutový trest a při něm neujel nikdo jiný, než Kronus – tentokrát Kodada zasáhl betonem. Z protiútoku zahrozil Petr Svoboda a to už za Holánkem zvonila tyč. Hrále se poměrně vyrovnaná partie. Pak přišla 27. minuta, Michal Kučera vyhrál buly na útočné modré a dopředu vyrauzil Kronus. Ač měl na zádech tři protihráče, dokázal střelou nad lapačku vrátit Vlašimi vedení. Utkání nabralo na obrátkách a hra se přesouvala z jedné strany na druhou, častěji ovšem před příbramskou svatyni. Bohužel přišlo naše chybné (dle posouzení hlavného sudího) střídání v jinak skvělě sehraném oslabení. A Příbram znovu trestala, tentokrát z hole Mikesky. Hosty vyrovnání povzbudilo a za další minutu přidali již třetí gól, jehož autorem byl Gengel. Do kabin tak odcházel šťastnější náš protivník.

Odhodlaní stáhnout náskok soupeře, vlétli Rytíři do posledního dějství. To se také podařilo, když se po Trpišovského přihrávce prosmýkl za bránou Burda a z kruhu překonal Kodadu. I ve třetí části se Kronus vydal sám mezi příbramskou obranou navštívít Kodadu, který ho vychytal. Jenže při průjezdu kolem hlavního rozhodčího patrně slovně reklamoval neodpískané sekání a vysloužil si za to desetiminutový osobní trest. Vlašim dál pokračovala v dobývání Kodadovy klece, bohužel ale přišla kritická 49. minuta. Nejdříve s pomocí teče našeho obránce dostal Gengel puk za Holánkova záda a vzápětí jsme po buly chybně rozehráli, kotouč se dostal do mezikruží ke zcela volnému Svobodovi a Příbram odskočila ve vedení o dvě branky. Rytíři sevřeli soupeře do kleští a odměnou jim bylo snížení v 52. minutě. Opět slavilo úspěch vyhrané vhazování, po kterém se odražený puk dostal k Herwigovi a na střelu z mezikruží byl gólman krátký. Pak však přišel další nešťastný moment. Rampfel projel mezi obránci, jeho pokus Holánek zlikvidoval, ale dojíždějící Jan Pessr si puk srazil do brány. Poslední naší šancí bylo odvolání brankáře, jenže ani power play už s výsledkem nepohnula.

Vlašimští hokejisté tak definitivně přišli o možnost zúčastnit se v této sezoně vyřazovacích bojů v play off. Děkujeme všem fanouškům za podporu a zveme je k poslednímu domácímu utkání této sezony, které se uskuteční v neděli 10.2.2019 od 17:30. Naším soupeřem bude tým BK MLadá Boleslav.

20. kolo KLM – neděle 3.2.2019 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Příbram – 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 14. Trpišovský (Herwig, Pessr V.), 27. Kronus (Kučera M.), 43. Burda (Trpišovský), 52. Herwig (Kučera J.) – 17. Mácha (Mikeska, Tobolič), 34. Mikeska (Tobolič, Gengel), 35. Gengel (Mácha), 49. Gengel (Mikeska), 49. Svoboda (Pejsar), 57. Rampfel (Gengel).

Rozhodčí: Špringl – Kratochvíl, Šubrt

Vyloučení: 11:14, navíc Matějka a Kronus (oba VLA) 10 min

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6

HC Rytíři Vlašim: M. Holánek – Pessr V., Matějka, Drahoš, Horálek, Pessr J., Kučera J., – Burda, Trpišovský, Kucharčík, – Říha, Svoboda, Herwig – Ondriga, Kučera M., Kronus.

Trenéři: Slabý M. st, Vondráček

HC Příbram: Kodad – Matouš, Erben, Rampfel, Tobolič, – Mácha, Gengel, Mikeska, Svoboda, Beneš, Šmejkal, Rejzek, Kadič, Pejsar.

Trenér: Mach