Jednobodová kořist z Černošic

Předposlední venkovní zápas základní části čekal Rytíře v Černošicích. Náš soupeř, stejně jako my, zatím nemá postup do play off zcela jistý a proto pro oba soupeře může být každý získaný bod v konečném součtu klíčový. Rytíři chtěli navázat na výhru v minulém kole a Černošice si zase po nevydařeném utkání v Mělníku chtěly spravit chuť.

Ze zápasu nebyla odehrána ještě ani minuta a Rytíři si mohli zahrát přesilovku. Při ní však unikl Suchý, dostal se dvakrát do zakončení a Holánek kapituloval. Hned vzápěti se ocitl v samostatném úniku Krudenc, ale Holánek jej vychytal. Nám se však poměrně brzy podařilo srovnat s Černošicemi krok, když se v 5. minutě Vlašim dostala do přečíslení a Bauer bekhendem  upravil na 1:1. Rytíři si pak vytvářeli další šance, Frolík ovšem zastavil Kucharčíka, Strnada i Cerka. Kuriózně prokličkoval Kucharčík mezi pěticí domácích a zmatený Frolík měl plné ruce práce. Černošičtí zahrozili nejvíc při přesilovce, ale Semovu střelu Holánek betonem odklonil mimo bránu.

Oba týmy si hned zkraje 2. třetiny připravily několik dobrých střeleckých pozic. Štěpán Veselý pronikl až k Frolíkovi, ale bekhendem ho nepřelstil. Úspěšný byl až ve 26. minutě domácí Krudenc – 2:1. Navíc jsme chvíli po inkasovaném gólu nabídli černošickým přes minutu trvající dvojnásobnou přesilovku, naštěstí pro nás nijak nebezpečnou. Domácí však byli těmi, kdo měl na ledě převahu. Nedokázali však z našich často nepřesných rozehrávek v naší třetině vytěžit další branku. Obrovskou šanci spálil Tomáš Veselý, který netrefil zcela odkrytou Holánkovu klec. Do kabin jsme tak, především zásluhou našeho gólmana, odcházeli jen s jednogólovým mankem.

Situace se pro nás zkomplikovala, když nás v čase 41:11 zmrazil Teubner a navýšil vedení. Hned nato jel sám na Holánka Tomáš Veselý, ale ten jeho pokus zlikvidoval. S Rytíři to vypadalo bledě. Domácí nás nepouštěli do pásma a naopak udržovali Holánka stále ve střehu. Pomohlo nám paradoxně to, že se od 47. minuty hrálo nějaký čas v nerovnovážném stavu. V jednom z našich oslabení zavezl do pásma puk Štěpán Veselý, ten se dostal až k nepokrytému Matějkovi před bránu a rázem to bylo jen o gól – čas 49:20. Karta se začala obracet, domácí znervóznili. Jejich hrubku v rozehrávce však Cerk nepotrestal a na druhé straně ztroskotali na Holánkovi při úniku Jobek s Vladykou. Hra se srovnala a Vlašim se hnala za vyrovnáním. A to se jí také povedlo. Kucharčíkovo vyhrané vhazování poslalo kotouč na čepel Langovi a jeho střela vymetla Frolíkovi horní růžek jeho svatyně. Do konce posledního dějství zbývalo necelých sedm minut a zejména domácí se snažili vzít si nazpět ztracené vedení. Holánek však statečně čelil černošické ofenzivě a v rozhodující fázi utkání své spoluhráče podržel. Utkání tak hlavně jeho zásluhou dospělo až do samostatných nájezdů. Zatímco z našich třech hráčů uspěl jen spolehlivý exekutor Jaeger, černošičtí překonali našeho brankáře dvakrát a vítěznou branku si tak připsal na své konto Krudenc.

Boj o play off je stále otevřený a proto vás zveme na další domácí utkání v sobotu 28.1.2017 od 17:30 na zimní stadion do Vlašimi. Naším soupeřem v bitvě o důležité body bude tým HC Junior Mělník.

19. kolo KLM – sobota 21.1.2017 od 16:30

SK Černošice vs. HC Rytíři Vlašim – 4:3 SN (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Suchý (Loskot), 26. Krudenc (Veselý), 42. Teubner (Mráz), rozhodující nájezd Krudenc – 5. Bauer (Matějka, Kucharčík), 50. Matějka (Veselý, Burda), 54. Lang (Kucharčík)

Rozhodčí: Hruška – Čajan, Větrovský

Vyloučení: 7:7, navíc Loskot (ČER) 10 min.

Využití: Bez využití

V oslabení: 1:1

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Bauer, Vondráček, Lang, Kakos Ma., Hrdlička, Čtvrtečka, – Matějka, Kucharčík, Kočí – Jaeger, Burda, Dušek – Strnad, Veselý Š., Cerk.

Trenéři: Dýcka ml., Zelingr

SK Černošice: Frolík (Netopil) – Voska, Dostál, Ureš, Sem, Staněk, Vladyka – Teubner, Jobek, Veselý T., Mráz, Loskot, Vyštajn, Krudenc, Suchý, Antoš.

Trenér: Záhorský