týden hokeje

Letošní sezonu jsme zakončili porážkou se Žabonosy

Poslední kolo KLM zavedlo náš tým do Kolína k zápasu c celkem HC Žabonosy. Oby týmy již před posledním kolem věděly, že je nečeká ani postup ani boj o přežití. Duel tak byl „pouze“ soubojem o konečné umístění v tabulce.

Utkání jsme začali superrychlým gólem Kucharčíka v čase 00:10, který snadno obelstil ještě „ztuhlého“ domácího brankáře Burdu. Hra rychle plynula bez zbytečného přerušování, ale ani jeden z gólmanů neměl moc práce. Naši se dvakrát dostali do úniku, nejprve z přečíslení dva na jednoho trefil Burda rameno a poté Kucharčík při samostatném úniku nezopakoval svůj kousek z úvodu. Domácí v průběhu třetiny zvýšili svou aktivitu a přenesli hru do našeho obranného pásma, všechny jejich pokusy ale polapil Holánek. Skvěle vytáhl lapačku proti Beňovskému, který střílel do odkryté klece. Blízko gólu byli Rytíři v samém závěru při přesilovce, kotouč poskakující v brankovišti jsme ale do sítě neusměrnili.

Brzy po začátku druhé třetiny skončila o něco dříve sezona našemu Čandovi, který schytal od Procházky ránu loktem do hlavy. Viditelně otřesený se jen za pomoci spoluhráčů dostal na střídačku a sanitkou byl odvezen do nemocnice, kde zůstal ležet s otřesem mozku. Pro nás to znamenalo pětiminutovou přesilovku, ve které jsme se bohužel výrazněji prosadili až v jejím závěru. Díky faulu domácích jsme hned navázali další početní výhodou, tentokrát úspěšnou. Matějka zavezl kotouč do pásma, od mantinelu nabil mezi kruhy Svobodovi a ten v pokleku propálil domácího strážce svatyně. V polovině zápasu se do brány postavil Vojtěch Kalina. Žabonoským se podařilo vymanit z našeho tlaku a z ojedinělého útoku tečoval Hutla těsně před Kalinou puk do brány. Vyrovnávacímu gólu předcházelo naše oslabení, kdy si těsně po jeho skončení najel před ránu Hutla a zblízka překonal Kalinu. Vzápětí se žabonoští dostali do přečíslení, ale bravurním zákrokem přesouvající se Kalina lapačkou zastavil puk směřující do klece. Chyběl kousek a šli bychom do šaten šťastnější, jenž e Říha, kterého do na zteč vyslal Svoboda, proti Burdovi neobstál.

Vyrovnané skóre a téměř podobný obraz hry jako v začátku první třetiny – tak začalo poslední dějství. S přibývajícím časem měli navrch domácí a přineslo jim to v 50. minutě vedení z Morkesovy hole. Rytíři nechtěli zůstat pozadu a připravili si několik momentů, které přímo volaly po gólu, ale žabonoský brankář zůstal neprůstřelný. Naopak Morkes znovu využil opět nedůsledného pokrytí našimi obránci před brankou a v 59. minutě pečetil výhru 4:2. Rytíři nesložili zbraně, ale bojovali až do závěrečného hvizdu, bohužel marně.

Prohra Rytířů v posledním kole znamená konečné 7. místo v tabulce skupiny východ. Velký dík patří všem fanouškům za podporu nejen doma, ale také na všech venkovních utkáních. Děkujeme, že nás podpořili i přes dílčí neúspěchy. Poděkování patří také všem sponzorům a přátelům vlašimského hokeje. Těšíme se na setkání v příští sezoně!

22. kolo KLM – neděle 17.2.2019 od 19:30

HC Žabonosy vs. HC Rytíři Vlašim – 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Hutla (Kunášek Š., Kunášek J.), 38. Hutla (Kunášek Š.), 50. Morkes (Beňovský, Mejzr), 59. Morkes (Beňovský, Kunášek J.) – 1. Kucharčík, 29. Svoboda (Matějka, Burda)

Rozhodčí: Tasch – Kadlec, Marvan