týden hokeje

Místo cementu přivezli z Králováku Rytíři 3 body

Po druhé za sebou na soupeřově ledě bojovali Rytíři o důležité body, tentokrát na ledě Králova Dvora. Trenéři měli k dispozici pouze 11 hráčů a tak oprášil výstroj Vít Kucharčík a připraven zasáhnout do hry byl i Vondráček. Náš soupeř na tom byl naštěstí s počtem hráčů podobně.

Už od začátku se na ledě prosazovala více Vlašim, když své štěstí vyzkoušel nejprve Herwig a po něm i Burda. Prvních několik minut přineslo svižný hokej, bez zbytečného přerušování, ale také bez vyložených šancí. Postupně se oba týmy dostávaly do nebezpečných pozic, neuspěl však ani domácí Špaček, ani náš Říha. V 9. minutě odpískal hlavní sudí faul Králováku a po krátkém čase poslal navíc do sprch Veselého s osobním trestem. My jsme zahrozili až v závěru přesilovky. Několik vteřin po jejím skončení se okamžitě po vhazování kotouč dostal k Čandovi, který prostřelil chumel hráčů a gólman byl bez šance. Od této chvíle jsme domácí téměř k ničemu nepustili, dokonce ani v jejich jediné přesilovce. V 15. minutě využil závar před brankou Herwig a zvýšil naše vedení. Když o tři minuty později obešel protihráče David Kucharčík, byl z toho třetí gól v Černého síti. Radost z poměrně snadno získaného vedení nám však minutu před koncem třetiny pokazil Veber, který obešel naši obranu a trefil mezeru mezi Holánkovými betony.

Stejně jako na začátku utkání se hned v úvodu druhé třetiny dostal do šance Herwig. Na druhé straně ujeli dva proti jednomu královedvorští a Kráslovu střelu vyrazil Holánek do horní tyče. Hra se ovšem přenesla zpět do obranného pásma domácích a po jedné skrumáži před bránou vrátil Herwig Vlašimi tříbrankové vedení. Náš tlak se stupňoval a o střely nebyla nouze, žádná si bohužel nenašla ten správný cíl. V polovině zápasu se po vhazování dostal puk do prostoru mezi kruhy a Brém snížil. Králováci mohli vzápětí přidat další branku, při přečíslení dva na jednoho ale Kolenatý Holánka nepřekonal. Ojedinělé šance naši převahu nerozbily. Byli to Rytíři, kdo byl lepším celkem na ledě a také jsme měli několikrát blízko gólu. Potvrdilo se ale pravidlo – nedáš, dostaneš. Nejprve Šnaidauf využil vlašimského chybného střídání a ve 20. minutě, když Rytíři již polevili v koncetraci, vyrovnal Veber.

V poslední třetině se začínalo de facto od začátku. Hned zkraje si připravil slibnou pozici náš Říha i domácí Brém. V čase 42:37 se podařilo Čandovi podržet puk, zavézt jej za bránu a zpoza brány přihrát mezi kruhy Slaninovi, který vstřelil náš vítězný gól. Pojistku mohl přidat David Kucharčík, nebo Čanda, ale Černý ve své kleci obstál. Po chybě domácích se sám před gólmanem ocitl Vít Kucharčík, ale jakoby se té příležitosti zalekl a napálil kotouč doslova do Černého. Manko ve skóre nutilo domácí tlačit nás do defenzivy, celkem úspěšně, ale Holánek jejich výpadům odolával. To už začaly na ledě přibývat zákroky hraničí s faulem, Jecelínova píšťalka však zůstávala nevyužitá. Stejně tak jako naše druhá a zároveň poslední přesilová hra v polovině poslední třetiny. V 58. minutě jsme sice nabídli šanci domácímu týmu naším druhým oslabením, jenže jejich přesilovce naštěstí chyběla přesná koncovka. A protože nepomohla ani závěrečná powerplay, mohli se Rytíři s hrstkou fanoušků radovat ze zaslouženého vítězství.

V příštím kole se na ledě Rytířů představí soupeř ze skupiny západ, HC Příbram. Přijďte podpořit naše hráče v neděli 3.února od 17:30.

Statistiky utkání:

19. kolo KLM – sobota 26.1.2019 od 1:00

HK Králův Dvůr vs. HC Rytíři Vlašim – 4:5 (1:3, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Veber (Krásl), 32. Brém (Veber, Krásl), 37. Šnaidauf (Veber), 40. Veber (Brém) – 11. Čanda (Slanina), 15. Herwig (D.Kucharčík), 18. Kucharčík D. (Pessr J.), 25. Herwig, 43. Slanina (Čanda)

Rozhodčí: Jecelín – Větrovský, Novotný

Vyloučení: 2:2, navíc Veselý (KD) 10 min + OK