Ondrigův hattrick a fenomenální obrat Rytířů pokořil Benešov

Zajímavý los postavil našim Rytířům v prvním domácím utkání do cesty benešovské Lvy. Z předchozích dvou kol měly na svém kontě oba týmy jednu porážku a jedno vítězství. Derby však nikdy nemá svého favorita, natož při startu soutěže. Přes 800 platících diváků tak sledovalo zápas jako vždy s očekáváním tuhé bitvy, osobních soubojů a jiskřivé atmosféry. Nástup hráčů na led se neobešel již tradičně bez nejmladších hokejových nadějí, které se divákům předvedli v minizápase o první pauze.

Za mohutného diváckého povzbuzování byla vhozena úvodní buly a všichni hráči do toho od začátku šlápli na plno. První střelu jsme sice na benešovského Štěpánka vyslali my, od třetí minuty ale začal úřadovat Benešov. V rozmezí 2 minut a 17 vteřin nám nasázel čtyři góly jak pekař chleba do pece. Nejprve zametl vyražený puk do prázdné klece nepokrytý Sládek. Vzápětí našel Dušek najíždějícího Starce, který v pádu přehodil Holánkův beton. Když se pak naší obranou prodral zkušený matador Kaňka a potřetí překonal Holánka, začalo to být s Rytíři nahnuté. Zkoprnělí vlašimští fanoušci jen s otevřenou pusou sledovali narůstající benešovské skóre. Posledním hřebíčkem do rakve byl únik dva na jednoho, po kterém Dušek zvýšil v 6. minutě na hrozivých 4:0 pro Benešov. Domácí tak sáhli po záchranné brzdě a vybrali si oddechový čas. Rozjetý Benešov se však sám zastavil, když krátce po sobě fauloval a nabídl nám tak téměř dvě minuty trvající dvojnásobnou početní výhodu. Šance nám nechyběly, ale ležela na nás deka. Naši hráči se na ledě chvíli pletli jeden druhému, přejít přes střední pásmo bylo pro nás obtížné. Benešov hýřil možná až přehnaným sebevědomím a tak se po spálené tutovce, když proti Formánkovi obstál náš brankář na výtečnou, jen usmívali. Naši hráči to nezabalili a začínali vystrkovat růžky. Nejprve unikl Svoboda, kterého zastavila Štěpánkova vyrážečka, poté v oslabení ujel Matějka, tomu ale benešovský brankář vypíchl puk hokejkou. V 15. minutě jsme si už ale mohli připsat první zářez. Po závaru před brankou se Ondrigovi podařilo prostrčit kotouč do benešovské klece. Sám proti Holánkovi se v závěru třetiny ocitl Mrva, ale jeho střelu zastavily Holánkovy betony. Hezké gesto fair play ukázal Michal Kaňka, který bez cizího zavinění upadl a odvolal tak signalizovaný trest.

Do druhé třetiny jsme si přinesli přesilovou hru a také jasnou dominanci při buly. Ve 23. minutě jsme faulovali a šli jsme do čtyř. V oslabení přišla Bauerova chvíle. Na modré obral Janáče o puk a upaloval s Kucharčíkem dva na jednoho. Krásnou přihrávkou z otočky nahrál Kucharčíkovi, který na sebe navázal obranu i pozornost gólmana a naservíroval kotouč Bauerovi zpět před odkrytou klec – 2:4. Rytíři pomalu, ale jistě přebírali otěže zápasu. Lvi z Benešova se sice snažili navázat na střelecký potenciál z první třetiny, ale proti nim stál v bráně neprůstřelný Holánek. Puky se na něj lepily jak mouchy na mucholapku, ale do brány neproklouzly. V polovině zápasu vzplály před benešovskou svatyní emoce a pěstmi se do sebe pustili náš Kučera s benešovským Stejskalem. Za to byli oba odměněni bouřlivým potleskem od publika a předčasnou sprchou od hlavního sudího. Oba soupeři se snažili pohnout se skóre ve svůj prospěch a tlačili se do brány. Nepovedlo se to však ani Trpišovskému, ani Kaňkovi. Ve 38. minutě opět udeřila Vlašim. Svým důrazem mezi kruhy se od Košťálka přes Svobodu dostal puk až ke zcela volnému Soukupovi a ten jej zametl do odkryté branky. Hráči i domácí se dostávali do varu, zatímco soupeř a jeho fanoušci uvadali. Krásnou tečku za druhou třetinou napsal Ondriga, který vyslyšel skandování domácích fandů “Ještě jeden!” a v přesilovce trefil 7 vteřin před sirénou vyrovnání.

Ve třetí třetině se vlády na ledě definitivně ujala Vlašim. Formánek sice zkusil prověřit Holánka, náš gólman byl ale na jeho výpad připraven. A tak si slovo opět vzali vlašimští. Bauer dostihnul vypíchnutý puk a všiml si volného Svobody, na kterého benešovská obrana trestuhodně zapomněla. První jeho střelu backhandem Štěpánek vyrazil betonem, odražený puk z otočky už ale cestu do klece našel. Vzápětí jsme šli do čtyř, ale v oslabení opět zahrozil Trpišovský. Kolem Holánka jsme vytvořili neprůstřelný val a co přeci jen prošlo, s tím si náš brankář hravě poradil. Publikum hnalo Vlašim za vítězstvím a některé nepotrestané zákroky, jako byl ten mířící na Ondrigovu hlavu, neslo dost nelibě. Ve 47. minutě nastřelil Kucharčík tyč. O minutu později si šel odpočinout na trestnou lavici benešovský kapitán a Vlašim po 15 vteřinách trestala. Důrazný Soukup vybojoval puk, nabil na modrou Bauerovi a jeho bomba prosvištěla až do sítě. Marné byly pokusy Lvů, Holánek je do klece nepustil. Na hokejky se jim usadila nervozita a nepomohl ani oddechový čas. Zmar benešovských podtrhla stoprocentní gólová šance Starce, kterého tváří v tvář vyčapala Holánkova lapačka. Poslední naděje svitla hostům pět minut před koncem 3.třetiny díky přesilové hře. Benešov byl ale bez šťávy a ta tam byla lehkost a sebevědomí ze začátku utkání. Dvě minuty před koncem sáhl Benešov po powerplay. A to byla chvíle pro Ondrigu, který dovršil svůj hattrick a stanovil konečný výsledek zápasu na 7:4. Celý zimní stadion zaplavila vlna euforie a diváci aplaudovali ve stoje tomu fenomenálnímu obratu.

Kdo letos zavítal na derby do Vlašimi, viděl neskutečnou morální sílu vlašimského mužstva, které v prvních minutách spadlo na úplné dno, ale dokázalo se od něj odrazit a nadechnout se k nevídanému obratu. Hráči v čele s Holánkem sklidili zasloužené ovace. Za hráče tímto děkujeme divákům, že i přes počáteční nezdar s námi vydrželi až do konce a svým povzbuzováním nás hnali dopředu.

Rádi bychom vás tedy tímto pozvali na příští domácí zápas, který se uskuteční v sobotu 13.10.2018 od 17:30 na ZS ve Vlašimi. Naším soupeřem bude celek z Rakovníka.

Statistiky utkání:

3. kolo KLM – sobota 29.9.2018 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Lev Benešov– 7:4 (1:4, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Ondriga (Svoboda, Horálek), 24. Bauer (Kucharčík), 38. Soukup (Svoboda, Košťálek), 40. Ondriga (Bránský), 44. Svoboda (Bauer, Košťálek), 48. Bauer (Soukup), 49. Ondriga (Horálek)– 3. Sládek (Holánek L., Rittig), 4. Starec (Dušek), 5. Kaňka, 6. Dušek (Starec)

Rozhodčí: Hruška – Kálal, Větrovský

Vyloučení: 6:7, navíc L. Holánek (BN) 10 min, Stejskal (BN) a Kučera (VLA) oba 5min. + OK