Oslabená Vlašim podlehla Jesenici, v play off narazí na Mělník

Teprve poslední kolo základní části přineslo rozuzlení, který z týmů čeká sestup a kdo si naopak prodlouží sezonu v play off.  Rytíři si postup zajistili vítězným derby a poslední zápas tak pro nás znamenal pouze upřesnění výchozí pozice. Týmu HC Jesenice však stále aktuálně hrozil sestup a tak se z jeho strany dal čekat velký boj o body.

Oslabená Vlašim v čele se zaskakujícím kapitánem Horálkem se od prvních minut musela bránit jesenickému náporu. Už ve 4. minutě jsme šli po chybném střídání do čtyř a po přísném vyloučení jsme 45 vteřin hráli pouze ve třech, ale jedinou velkou šanci Martínka zlikvidoval Holánek betonem. Ve hře obou celků se objevovaly nepřesnosti a tak se hrál poměrně nezáživný hokej. V polovině třetiny jsme hráli první přesilovku a byli jsme blízko gólu, ale Strnadův pokus zastavil před brankovou čarou Voháňka. Domácí pak předvedli poměrně jalovou přesilovku a největší šanci měli po jejím skončení, když jejich přečíslení 2 na 1 zastavil náš gólman. Na Hanzlíkovu střelu po vyhraném buly už ale nedosáhl a Jesenice se ujala vedení. Netrvalo  půl minuty a po vyšachování naší obrany se ocitl Hrdina sám před Holánkem, ještě nabil najetému Dulovcovi a ten puk zametl do naší klece.

O něco lépe pro nás začala druhá část. Ve 23. minutě pronikl do pásma Cerk, Matějka mu hodil puk mezi kruhy a Cerkova střela nad lapačku znamenala snížení na 2:1. Pak však přišla chvíle hlavního sudího. Nejdříve jsme přečkali přesilovku po hodně přísném vyloučení. Ve 26. minutě pak následovalo další vyloučení za údajné nedovolené bránění, které vzbudilo velké emoce nejen na naší střídačce, ale i u hostujících diváků. Velkou šanci přinesla početní výhoda na hůl Petru Němečkovi, ale Holánek včas zasáhl betonem. Vlašim se dostala ke slovu v polovině třetiny při přesilovce, ale Příhoda svou svatyni dobře střežil. Ve 32. minutě využili domácí naši nedůslednost v rozehrávce, obrali nás v našem pásmu o kotouč a Tabášek našel skulinu mezi betony našeho brankáře. Za další dvě minuty pak zvyšoval na 4:1 Mojžíš. Pak se ovšem opět dostali ke slovu rozhodčí. Pronikajícího Formánka zastavil Výborný, hra pokračovala dalších několik sekund až do odpískání ofsajdu domácího týmu. Poté čárový sudí přispěchal k hlavnímu a ten k údivu zejména hostů vyloučil Jaegera za faul kolenem, ačkoliv ten v inkriminovanou dobu nebyl vůbec na ledě. Domácí přesilovku zásluhou Voháňky využili. Rytířům se zdařila odpověď a ve 38. minutě snížil Jaeger v přesilovce. Vykřesat naději se povedlo 20 vteřin před druhou sirénou, když Burda přetavil náš tlak a korigoval na 5:3.

Do poslední třetiny jsme vstupovali se ztrátou dvou branek a také se nám hned povedlo Jesenici zatlačit do defenzivy. Ne však na dlouho a navíc bez kýženého gólového efektu. Bohužel po smolném odrazu puku od brusle našeho hráče se kotouče zmocnil Hrdina a přidal další gól do naší brány. I když jsme se snažili, Příhodu se nám přelstít nepodařilo a po střele Jaegera mu dokonce pomohla tyčka. V čase 55:51 se jako poslední zapsal při přesilovce 5 na 3 do střelecké listiny Roman Formánek a skóre se tak zastavilo na stavu 7:3 pro Jesenici. Tento výsledek tak zajistil Jesenici setrvání v krajské lize mužů i v další sezoně.

Vlašim se po základní části umístila na konečném 6. místě. V play off narazí na celek HC Junior Mělník (skončil na 3. pozici). Čtvrtfinále se odehraje v sobotu 18.2.2017 od 17:30 na ZS ve Vlašimi. Odveta pak Rytíře čeká v neděli 19.2.2017 od 17:30 na ZS v Mělníku. Doufáme, že nás přijdete podpořit na cestě ve vyřazovacích bojích.

Vyjádření vlašimského trenéra Karla Dýcky pro Benešovský deník: „Chtěli jsme vyhrát, ale velké odhodlání zůstalo bohužel v kabině. Musíme od první minuty makat a nechat na hřišti srdíčko, a to s Jesenicí nebylo. Na profesorský hokej hráče nemáme. Přijeli jsme zápas jen odehrát, protože měli hráči v hlavách, že nám už o nic nejde. Až na malé záchvěvy, jsme hráli špatně, nebruslili a pořádně si nepřihráli. Můžeme prohrát, ale se ctí, a to nebylo,” byl pěkně na hráče naštvaný trenér. „Musíme se vrátit ke hře, kterou jsme hráli tři zápasy před Jesenicí. Mělník mužstvo skoro nezměnil, každý rok hraje play off a loni ho dokonce vyhrál,” varuje kouč před soupeřem pro čtvrtfinále play off. Vlašimského trenéra nadzvedl i výkon rozhodčího Pokorného. „Prohráli jsme si zápas sami, ale co předvedl rozhodčí, to byla katastrofa. Sprostě nám nadával a byl arogantní, což se mi ještě nestalo.”

22. kolo KLM – sobota 11.2.2017 od 18:00

HC Jesenice vs. HC Rytíři Vlašim – 7:3 (2:0, 3:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Hanzlík (Vostracký), 17. Dulovec (Hrdina, Martínek), 32. Tabášek (Hrdina, Dulovec), 34. Mojžíš (Formánek R., Novák Z.), 37. Voháňka (Tabášek, Hrdina), 47. Hrdina, 56. Formánek R. (Němeček P., Novák Z.),  – 23. Cerk (Matějka), 38. Jaeger (Cerk, Bauer), 40. Burda (Lang, Matějka)

Rozhodčí: Pokorný – Větrovský, Doskočil

Vyloučení: 4:8

Diváci: neuvedeno

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 7:3

HC Jesenice: Příhoda (Nový) – Němeček J., Němeček P., Martínek, Voháňka, Vostracký, – Formánek R., Hrdina, Tabášek, Dulovec, Mojžíš, Hanzlík, Novák Z., Prokopec, Trpišovský.

Trenér: Kuba

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Bauer, Pessr V., Horálek, Lang, Výborný, Čtvrtečka, – Matějka, Veselka, Burda – Cerk, Dušek, Jaeger, – Strnad, Veselý, Slanina.

Trenéři: Dýcka ml., Zelingr