Pětibodový Matějka pomohl udolat Rytířům Tygry z Černošic

V minulém kole se Vlašimi konečně podařila na ledě Kralup zastavit série pěti porážek v řadě. Rytíři se rozhodli přesunout hrací dny v domácím prostředí na neděle, aby do hry mohly zasáhnout i případné posily.

Do utkání vlétli naši hráči jako uragán. Už po půl minutě otevřel skóre kapitán Kucharčík, vzápětí spálil velkou šanci Trpišovský a na konci 6. minuty přidal další gól Michal Kučera. Tempo hry bohužel poněkud zbrzdil výpadek časomíry, během něhož se hosté oklepali a v 7. minutě využili přesilovku zásluhou Bureše. O pět minut později trestali opět naši nedisciplinovanost a tentokrát ve dvojnásobné početní výhodě srovnali na 2:2 – autorem branky Staněk. Tento stav vydržel až do první sirény.

Druhá třetina se nesla ve znamení přetahované o skóre, ve které však k naší radosti vítězila vždy Vlašim. Ve 23. minutě jsme byli svědky ojedinělého gesta fair play ze strany Černošic. Matějkou při přesilovce vystřelený kotouč se z brány odrazil tak rychle, že hlavní sudí rozpažil a radující se Rytíři museli pokračovat ve hře. Po přerušení hry hostující hráči přiznali obdrženou branku a my jsme vedli 3:2. Za pět minut Roman Formánek potrestal náš další (zbytečný) faul a vyrovnal. Vedení na naši stranu strhl zpět ve 32. minutě Martin Slabý ml.. Hosté se ale opět díky Veselému na nás dotáhli. Tentokrát jsme však stačili rychle zareagovat a po několika vteřinách opět navýšil skóre na 5:4 Herwig tečí Drahošovy střely. Do kabin tak odcházeli smutnější Tygři.

V posledním dějství šli hosté pouze jedenkrát na trestnou lavici a to stačilo opět Slabému ml., aby posunul skóre na 6:4. Domácí diváci se dostávali do varu a na ledě to také občas zajiskřilo. K dobré náladě na zimáku pomohl fakt, že puky končily pouze v síti hostujících brankářů. Po sedmém obdrženém gólu z hole Matějky totiž vystřídal Frolíka Michael Formánek. Pro Matějku to byl pátý kanadský bod utkání. Diváci se dožadovali desítky, za nás se však do střelecké listiny zapsali už jen 8. gólem Trpišovský a 9. gólem v černošické bráně Michal Kučera. A to ještě hattrick Slabému zkazila dobře postavená tyč černošické svatyně. Hosté se sice v závěru snažili odvrátit porážku, Holánek však jejich pokusy bravurně vykryl. Obelstil ho jen Roman Formánek, který v 59. minutě upravil na konečných 9:5.

Po dlouhé pauze se tak Rytíři domácím fanouškům odměnili za jejich podporu třemi body. Věříme, že si cestu na zimní stadion najdete i v dalším kole, kdy opět v neděli 26.11.2018 od 17:30 přivítáme hosty z Žabonos.

Statistiky utkání:

10. kolo KLM – neděle 18.11.2018 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. SK Černošice – 9:5 (2:2, 3:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 1. Kucharčík (Matějka), 6. Kučera M. (Svoboda), 23. Matějka (Slanina), 32. Slabý (Matějka), 38. Herwig (Drahoš), 46. Slabý (Matějka), 48. Matějka (Slanina), 52. Trpišovský (Kronus), 59. Kučera M. – 7. Bureš (Šalamoun), 12. Staněk (Pulkrab, Formánek R.), 28. Formánek R. (Staněk), 38. Veselý (Kratochvíl), 59. Formánek R.

Rozhodčí: Hruška – Kálal, Nevařil

Vyloučení: 12:8, navíc Kronus (VLA) 10 min