Poděbrady nám připravily horkou lázeň

Krajská liga se přehoupla přes polovinu a Vlašim se tak podruhé v této sezoně střetla s celkem z Poděbrad. Z prvního klání vyšli vlašimští Rytíři naprázdno a všechny body zůstaly v lázních.

K utkání jsme nastoupili v poměrně okleštěné sestavě, soupeř na tom však byl podobně. Hráči obou mužstev začali opatrně, ale my už jsme se v 5. minutě zásluhou Kronuse radovali z gólu. Poděbrady zabraly a v 9. minutě srovnal Hrdina na 1:1. Hosté dokázali snadno přejít přes střední pásmo, často nás přebruslili. Bohužel jsme se nevyhnuli ani individuálním chybám a soupeř z toho všeho vytěžil ve 13. minutě dva slepené góly. Nejprve se radoval Rindoš a za necelou půl minutu Jedlička. Přesně za minutu zastavil únik Matějky nedovoleně Šafra, Herwig však při nařízeném trestném střílení proti Bílkovi neobstál. Naopak Poděbrady byly při chuti a Holánek se v bráně měl co ohánět, dokonce mu dvakrát pomohla tyč. V samotném závěru se poděbradští nezachovali příliš sportovně a napadli současně dva naše hráče. Po delší “diskuzi” se zbývající půlvteřina nakonec mohla dohrát.

Druhou třetinu jsme začali přesilovkou, ale hned po jejím skončení se dostal soupeř do přečíslení a Příhoda střelou nad Holánkovu vyrážečku navýšil vedení. Nám se nedařilo, do šancí jsme se dostávali jen sporadicky. Ke slovu se tak znovu dostali poděbradští. Hostující kapitán Příhoda dostal puk před brankou, kde byl nedůsledně pokryt naší obranou. Do kabin se tak šlo za stavu 5:1 pro hosty.

Poměrně slušný náskok  Poděbrady možná trochu ukolébal. Nabídli nám 4 minuty trvající přesilovku, kterou jsme však sami přerušili trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Rytíři bojovali, podařilo se jim vytvořit několik nebezpečných situací, ale gólman Bílek mnohdy s neobyčejným štěstím zastavil naše pokusy. Na druhé straně Holánek fantasticky dvakrát vleže vychytal poděbradské, kteří stříleli do jinak odkryté klece. V 50. minutě ale kapituloval a do střelecké listiny se opět zapsal Hrdina. Když už se zdálo, že je zápas rozhodnutý, nabídl nám náš protivník dvě přesilovky. Nejdříve se v 53. minutě prosadil po Kucharčíkově přihrávce Burda. Zvýšená aktivita a bojovnost našich Rytířů se ale dostavila příliš pozdě. Podařilo se nám ještě v 57. minutě opět v početní výhodě skórovat, když Drahošovu střelu od modré usměrnil do sítě Slabý. Poděbrady byly většinu zápasu lepším soupeřem a zaslouženě vyhrály.

Další utkání, již čtvrté v řadě odehrajeme opět na zimním stadionu ve Vlašimi. Tentokrát přijedou Sršni z Kutné Hory. Těšíme se, že nás podpoříte v neděli, 9.12. od 17:30.

12. kolo KLM – neděle 2.12.2018 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Poděbrady – 3:6 (1:3, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Kronus (Slabý ml.), 53. Burda (Kucharčík), 57. Slabý ml. (Drahoš), – 9. Hrdina (Jedlička), 13. Rindoš (Příhoda, Pojkar), 13. Jedlička (Tuma), 23. Příhoda (Jedlička), 27. Příhoda (Rindoš), 50. Hrdina (Šafra, Pojkar).

Rozhodčí: Kučera – Větrovský, Mrázek

Vyloučení: 6:5, navíc TS pro Vlašim a navíc Tuma (POD) 2+2+10 min

Průběh utkání: 1:0, 1:6, 3:6

HC Rytíři Vlašim: M. Holánek (Kalina) – Pessr J., Drahoš, Pessr V., Čanda, Říha, – Matějka, Kucharčík, Slanina – Slabý ml., Herwig, Kronus – Burda, Košťálek.

Trenéři: Slabý M. st, Vondráček

HC Poděbrady: Bílek (Moravec) – Pojkar, Dobroň, Martínek, Žalud, Cafourek, – Příhoda, Rindoš, Pácal, Zámečník, Šafra, Jedlička, Čtvrtečka, Tuma, Hrdina.

Trenér: Boháček