Rytíři přemohli Jesenici

Netradičně ve čtvrtek se ve sváteční podvečer sešly na zimním stadionu ve Vlašimi týmy domácích Rytířů a HC Jesenice. Oba celky se před duelem  nacházely se stejným počtem bodů na 8. a 9. pozici v tabulce. Stejně tak se nepovedlo ani jednomu z nich v minulém kole bodovat. Dal se tedy čekat vyrovnaný boj o cenné body.

Utkání jsme zahájili dobře, dobře jsme napadali jesenickou rozehrávku. Vytvořili jsme si několik šancí zásluhou Matějky, Martina Kakose a několikrát i Burdy. Také hosté nezůstali stát stranou a prověřili Holánkovu pozornost. Kuriozní moment se naskytl v 15. minutě, když rozhodčí signalizoval vyloučení. Kotouč byl v držení vlašimských, Holánek opustil bránu a Vlašim pár vteřin pokračovala v ponechané výhodě, kterou po chvíli ukončila píšťalka, aniž by se jesenický hráč dotkl puku. K překvapení všech poté putoval za katr Horálek. V dalším našem oslabení zahrozil Hrdina, ale skóre se nepohlo. Do kabin se tak šlo stejně jako v Benešově za stavu 0:0.

Začátek druhé třetiny jsme přestáli v oslabení, ale hned po něm přišlo na řadu bratrské duo M&M. Martin Kakos vybrusil z rohu, poslal pas na modrou Michalovi Kakosovi a ten prostřelil Příhodu. Hosté se vrhli do útoku, naděje na vyrovnání jim však s přehledem Holánek bořil. Na naší straně se snažili bezúspěšně přidat branku Jaeger, Martin Kakos nebo Matějka. Pak ale přišla chybná rozehrávka v našem útočném pásmu a z úniku Dulovec bekhendem přehodil ležícího Holánka. Uplynuly dvě minuty, Mojžíšovu střelu vyrazil Holánek před sebe a poskakující kotouč se nakonec odrazil od obránce z brankoviště do brány. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Burda vystartoval za pukem z naší třetiny, předjel dva jesenické soupeře, vypíchl kotouč Příhodovi rovnou k Jaegerovi před zívající bránu. Běžela 38. minuta a Jesenice si vzala vedení nazpět, když nepokrytý Zbyněk Novák prostřelil přesouvajícího se Holánka. Přetahovaná o skóre pokračovala. Od vlastní modré našlápl Burda, obkroužil soupeřovu bránu a naservíroval černou placku Veselkovi, který 7 vteřin před druhou sirénou srovnal na 3:3.

Rozhodnutí o zisku bodů měla rozlousknout poslední část. Do šance se zkraje již po několikáté v zápase dostal Burda, který na kluzišti řádil jako černá ruka. Radost ale přišlá na druhé straně po nevinném nahození Petra Nováka z rohu před naši bránu. Puk se totiž po odrazu od brusle našeho obránce dokutálel až za brankovou čáru. Nesmutnili jsme dlouho a ve 49. minutě Veselkovo nahození na branku skončilo za Příhodovými zády. Časomíra se posunula o 30 vteřin, Vondráčkovu střelu vyrazil Příhoda před sebe a číhající Slanina z otočky zavěsil. Devět minut před koncem jsme museli bránit hubený náskok ve třech proti pěti. Výborně jsme ale minutu a půl bránili a Burda dokonce přinutil Příhodu zasahovat. Náš důrazný forčeking slavil dále úspěchy a v 54. minutě Veselka bekhendem poslal pas před bránu, kde Jaeger čepelí hole nasměroval puk do zpola odkryté klece. A opět nám stačila půlminutka, Matějka vedle brány se snažil dostat touš na Slaninu, usazeného před brankovištěm a to se mu s pomocí jesenického hráče povedlo. Slaninův bekhend pak navýšil naše vedení o tři branky.  Hostům se nedařilo prosadit se, únik Zbyňka Nováka ztroskotal na tyčce Holánkovy klece. Poslední jiskřička naděje svitla hostům dvě minuty před koncem, když je čekala opět dvojnásobná, minutu a půl trvající přesilovka. Naše výborná obrana a napadání přineslo nakonec srovnání sil na ledě. V poslední minutě udělal tečku za utkáním nejaktivnější hráč na ledě Burda, který po přihrávce Michala Kakose navýšil na konečných 8:4.

Zasloužené vítězství nás posunulo na 7. příčku tabulky. Už tuto sobotu 19.11.2016 nás můžete v 17:30 přijít podpořit opět na zimní stadion ve Vlašimi. Naším soupeřem bude momentálně třetí celek HK Lev Slaný.

„Oba týmy nastoupily v deseti plus dva brankáři,” ukázal na kuriozitu trenér Rytířů Karel Dýcka a přidal: „Zápas byl vyrovnaný a ještě na začátku třetí třetiny jsme prohrávali 3:4. Potom jsme asi i díky lepší fyzičce skóre otočili, když v závěru hosté otevřeli hru. Zaplať pánbu, že jsme vyhráli. Jsou to pro nás důležité body, ke kterým nám pomohli i fanoušci.”

11. kolo KLM – čtvrtek 17.11.2016 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Jesenice – 8:4 (0:0, 3:3, 5:1)

Branky a nahrávky: 23. Kakos Michal (Kakos Martin), 35. Jaeger (Burda), 40. Veselka (Burda, Horálek), 49. Veselka (Slanina, Vondráček), 49. Slanina (Vondráček), 54. Jaeger (Veselka), 55. Slanina (Matějka), 59. Burda (Kakos Michal) – 31. Dulovec (Formánek D.), 33. Mojžíš (Mahel), 38. Novák Z. (Formánek D., Dulovec), 47. Novák P. (Formánek D., Voháňka)

Rozhodčí: Pokorný – Doskočil, Štechmüller

Vyloučení: 7:5

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 8:4

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Skuhrovec) – Kakos Michal, Vondráček, Horálek, Pessr J., Pessr V., – Matějka, Kakos Martin, Slanina – Burda, Veselka, Jaeger – Husák.

Trenéři: Dýcka ml., Zelingr

HC Jesenice: Příhoda (Nový) – Němeček J., Martínek, Novák P., Mahel, Voháňka, Hrdina, Dulovec, Mojžíš, Novák Z., Formánek D.

Trenér: Kuba