Rytíři se Sršnů nezalekli a přivezli tři body

Radost vlašimské první lajny z branky na 2:3. Zdroj: srsni96.rajce.net

S blížícím se koncem základní části krajské ligy mužů se mužstva snaží posbírat poslední cenné body. Kutná Hora se nachází pár příček pod námi a naši hráči měli velkou příležitost protrhnout smůlu z posledních zápasů, kdy se nám nedařilo na žádné body dosáhnout.

Začátek utkání přinesl na každé straně přesilovku, ty však zůstaly nevyužity. První třetinu ozdobilo krásné gesto fair play, které předvedl Václav Čtvrtečka starší. Při souboji u mantinelu podklouzl, hlavní sudí však poslal na trestnou domácího hráče za podražení. Po Čtvrtečkově přiznání pak rozhodčí svůj verdikt odvolal a náš hráč si vysloužil potlesk všech přítomných. V poměrně vyrovnané partii získala navrch Kutná Hora ve 13. minutě, kdy Švejda usměrnil přihrávku za Holánkova záda. Další minuty byli u puku více hostující hráči, bohužel Jelínek v bráně za sebe nic nepropustil.

Do druhé části jsme však vstoupili znamenitě. Vondráček sklepl ze vzduchu nahození domácích, poslal puk Slaninovi a ten jej hned přepustil Kucharčíkovi. Jeho střela nad vyrážečku znamenala po 33 vteřinách srovnání na 1:1. Na ledě se odehrávala poměrně vyrovnaná partie. V polovině utkání však domácí Sršni využili naše chybné střídání, dostali se do přečíslení dva na jednoho a Matouš Jelínek vrátil kutnohorským vedení. Povzbuzení domácí vyslali na Holánka vzápětí několik nebezpečných střel, náš gólman je ale všechny pokryl. V čase 35:00 už zvedal ruce nad hlavu Javůrek, jeho střela se ale otřela Holánkovi o břevno. V závěru třetiny Vlašim dostala možnost zahrát si přesilovku 4 na 3. Rytíři zaujali svá postavení, puk putoval od Matějky přes Horálka až k Michalovi Kakosovi, který minutu před koncem rozvlnil síť v brance. Do kabin se šlo za pro nás přijatelného stavu 2:2.

Stejně jako ve druhé třetině jsme domácí Sršně dokonale zaskočili. Tentokrát nám stačilo pouhých 27 sekund, Kucharčík vybojoval u mantinelu kotouč, zavezl jej za bránu, odkud jej poslal na číhajícího Slaninu. Než se kdo rozkoukal, vedli jsme 3:2. Kutnohorští sice o chvíli později zahrozili párkrát v přesilovce, Holánek nás ale v pravý čas podržel. Po nevýrazné pasáži přišel opět moment pro Vlašim. Veselý zavezl puk do pásma a podél mantinelu jej poslal na modrou na Bauera. Náš obránce poslal kotouč žabkou na bránu, kde puk tečoval za záda Davida Jelínka přesně postavený Soukup. Jiskra naděje svitla domácím v půlce posledního dějství, ale Rytíři ji záhy udusili. Během oslabení se do přečíslení dostali Soukup s Michalem Kakosem, vyměnili si mezi sebou puk a druhý jmenovaný pečetil v čase 50:56 naše vítězství na 5:2. V tu chvíli se mladý sršní tým prakticky sesypal a zbytek hry již režírovala Vlašim.

Doufáme, že se našim hráčům podaří navázat v příštím zápase na vítězné utkání. Čeká nás totiž nepříjemný soupeř HC Rakovník. Utkání sehrajeme na ledě soupeře v neděli 28.1.2018 od 17:30.

„Hráli jsme špatně. Celkově to od nás nebylo povedené utkání. Naše situace je kritická. Jsme na dně tabulky mezi třemi týmy, které se poperou o udržení v soutěži,” hlesl trenér Kutné Hory Stanislav Bednář a dodal: „Čekají nás nyní zápasy s Příbramí a Rakovníkem, což jsou kvalitní soupeři, a následně duel s Žabonosy, který bude asi nejklíčovější. Samozřejmě ale pro nás jsou důležité všechny zápasy.”

Útočník Kutné Hory Dominik Jiráň po zápase neskrýval smutek z prohry. „Bohužel jsme opět neproměnili šance, které jsme měli, což utkání rozhodlo. Zároveň si myslím, že jsme zápas neodbojovali tak, jak umíme,” konstatoval Jiráň a navázal: „Do konce sezony chybí čtyři zápasy, což je dvanáct bodů. Každý bod bude důležitý, ale hlavní bude porazit Žabonosy. Myslím si, že na to máme, ale musíme na ledě předvést více a nenechávat to na náhodě.”

„První třetina byla z naší strany opatrná,“ podotkl útočník Vlašimi Patrik Soukup, který nastoupil po měsíční pauze, kdy měl zápal plic a ještě dodal, co se dělo v kabině mezi třetinami: „Řekli jsme si, že musíme začít hrát jednoduše, hned ve středním pásmu otáčet hru, nahazovat puky a víc chodit před kvalitního a vysokého brankáře Hory. Ve druhé třetině nás zvedl hlavně výkon kapitána Davida Kucharčíka, který šel za výhrou jako buldok, na střídačce to vyhecoval, jak on to umí, což nás nakoplo,“ pochválil kapitána Soukup. „Rychlý třetí gól nám pomohl a přidali jsme další dva. Kutná Hora v závěru měla tlak, kterému jsme i díky Holasovi (brankář Holánek) odolali,“ měl radost vlašimský útočník z výhry i zlomení nepříznivé šňůry: „Oddechli jsme si, že jsme získali tři důležité body a ještě venku. Po zápase byla v kabině po dlouhé době parádní,“ radoval se střelec jedné vlašimské branky a jedné gólové nahrávky a dodal k příštímu utkání. „To bude o level těžší zápas, ale nevzdáváme se předem. Už se vypořádáme s marodkou a tým se stabilizuje, co se týče počtu hráčů. Teď nesmíme usnout, bojujeme o záchranu a snad se udržíme. Boj o play off nevzdáváme, ale s aktuální formou by to bylo hodně těžké se tam dostat, ale zkusíme to,“ říká bojovně útočník Rytířů.

Statistiky utkání:

18. kolo KLM – sobota 20.1.2018 od 17:30

SK Sršni Kutná Hora vs. HC Rytíři Vlašim – 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Švejda (Jelínek M., Tvrdík), 28. Jelínek M. (Chmelař), – 21. Kucharčík (Slanina, Vondráček), 39. Kakos Mi. (Horálek, Matějka), 41. Slanina (Kucharčík), 48. Soukup (Bauer, Veselý), 51. Kakos Mi. (Soukup)

Rozhodčí: Čáp – Hurt, Procházka

Vyloučení: 4:8, navíc Rudolfský (KH) 10 min.