Rytíři sestřelili Mělník

Základní část KLM se nezadržitelně blíží ke svému konci. Zatímco první trojice postupujících, včetně našeho dnešního soupeře, je již známa, všechny ostatní týmy mohou ještě pomýšlet na postup do vyřazovacích bojů. Rytíři v minulém kole vyválčili na ledě Černošic cenný bod a Mělník získal skalp Benešova.

Vlašim začala aktivněji. Po úspěšně ubráněném oslabení si vytvořila tlak při přesilové hře, který po jejím skončení přeměnil Jaeger ve vedoucí gól. Vlašim byla rázem lepší a potvrdila to ve 13. minutě, kdy Burdou založená akce skončila z jeho hole za zády přesouvajícího se Fialy. Vlašimská krasojízda pokračovala – v 15. minutě propadla do Fialovy brány Kucharčíkova nenápadná střela a do branky se stěhoval náhradník Šrámek. Do půl minuty však kapituloval i on a ze čtvrté branky se radoval Cerk. Vlašim držela Mělník většinou v bezpečné vzdálenosti od Holánkovy klece a do kabin se šlo za stavu 4:0.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe hostům. Nejdříve rozezvučel Tomáš Havel Holánkovu tyčku, zanedlouho se pak k dorážce dostal Šubrt a dokázal snížit. Mělník se mohl vrátit do hry díky několikaminutové pasáži, ve které hrál přesilovku, ale ani dvojnásobnou početní výhodu nedokázal zužitkovat. A tak opět udeřili Rytíři, když na trestné pykal Novotný. Lang zachytil mělnické vyhození a vrátil Vlašimi čtyřbrankové vedení. A vedlo se nám i v dalších minutách. Sice jsme nevyužili následující přesilovku, ale krátce po jejím skončení zametl puk poskakující v brankovišti do brány Dušek. Ještě než skončila třetina, stihl navíc Bauer orazítkovat Šrámkovu tyčku.

Mělničtí se hned zkraje poslední třetiny provinili faulem a nám se opět podařilo skórovat až po skončení početní výhody a to zásluhou Jaegera. Neodehrály se ani dvě minuty a Kucharčík pojistil naše vedení osmým gólem. Hostům se pak trefami PříhodyVerneka podařilo zmírnit debakl. Po faulu Veselého měli hosté ještě možnost zahrát si čtyři minuty trvající přesilovou hru, ale Holánek už další kotouče za svá záda pustit nehodlal. Zapsat se podruhé mezi střelce mohl Lang, ale jeho střela zazvonila o konstrukci Šrámkovy klece. Konečnou tečku za zápasem dopsal stylově kapitán Kucharčík hattrickem v 58. minutě.

Lepší pozvánku na další zápas nemohli Rytíři připravit. Zveme vás již tuto sobotu, 4.2.2017, od 17:30 na zimní stadion do Vlašimi. Naším soupeřem bude HC Lev Benešov. Přijďte nás podpořit a užít si neopakovatelnou atmosféru derby.

Odkaz na facebookovou událost ZDE

20. kolo KLM – sobota 28.1.2017 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Junior Mělník – 9:3 (4:0, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 10. Jaeger (Cerk, Dušek), 13. Burda (Matějka, Kucharčík), 15. Kucharčík (Matějka, Bauer), 15. Cerk (Lang, Dušek), 34. Lang, 37. Dušek (Burda, Cerk), 43. Jaeger (Cerk), 45. Kucharčík (Matějka), 58. Kucharčík (Burda, Strnad) – 22. Šubrt (Příhoda), 49. Příhoda (Havel T.), 57. Vernek (Příhoda)

Rozhodčí: Hruška – Čajan, Kálal ml.

Vyloučení: 8:7

Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:3, 9:3

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Janko) – Vondráček, Bauer, Horálek, Lang, Kakos Ma., Čtvrtečka, Pessr V. – Matějka, Kucharčík, Burda – Jaeger, Cerk, Dušek – Strnad, Veselý, Slanina.

Trenéři: Dýcka ml., Zelingr

HC Junior Mělník: Fiala (od 15. Šrámek) – Chvátal, Novák, Kubica, Nesládek, Pokorný – T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Vernek, Kašák, Novotný.

Trenér: Boháček