Rytíři vydolovali z horníků tři body

Základní část soutěže KLM se blíží ke svému konci a s tím nastává i velký boj o body mezi týmy o postup do play off. A přesně takový čekal Rytíře dnešní sobotu. Zatímco Vlašim stále balancuje na hranici postupu, náš soupeř se na postupové příčky snaží ještě dostat. A to se mu daří, v minulém kole roznesl na kopytech Mělník. Rytíři naopak z poopovického ledu odjeli bez bodu.

Utkání se pro nás vyvíjelo hned od počátku slibně. Už ve 2.minutě Příbram faulovala a Rytíři si otevřeli na ledě střelnici. Bohužel se žádná z našich střel nedostala až za Vávrova záda. Nám se však i v rovnovážném stavu na ledě dařilo. Drželi jsme příbramské na dostřel od naší brány a naopak jsme dále útočili na tu soupeřovu. Vlašimští předváděli na ledě lepší pohyb, lépe bruslili a jedinou kaňkou na našem výkonu byla nulová koncovka. A tak i když jsme Příbram výrazně přestříleli, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Hosté mohli otevřít skóre hned na začátku druhého dějství, po Holánkově nedorozumění s obránci v rozehrávce. Náš gólman však rychlým skokem do brankoviště zastavil puk směřující do naší klece. Ve 23.minutě už ale jako první slavili domácí. Matějka přihrál zpoza brány Kucharčíkovi a ten otevřel skóre. Hostům se však povedla blesková odpověď a do minuty srovnal bekhendem Mácha. Rytíře tato branka zmrazila. Najednou to byla Příbram, kdo byl více vidět na ledě a Holánek se brzy zahřál. V polovině zápasu vystřelil Flieger od modré, jeho střela propadla za nic netušícího Holánka a puk pomalu klouzal do brány, naštěstí pro nás se odrazil od tyčky zpět do hřiště. Díky faulujícím hostům ale opět získávali Rytíři na ledě převahu. Dokonce jsme hráli chvíli i 5 na 3, poté, co Kucharčík dostal v naší přesilovce pěstí do obličeje od hostujícího brankáře. V další přesilovce se ale Kucharčík “pomstil” a po ose Bauer – Martin Kakos to byl právě Kucharčík, kdo zvýšil na 2:1. V samotném závěru ztroskotali hosté na Holánkovi po naší minele v rozehrávce a do kabin jsme tak šli spokojenější my.

Ve snaze vyrovnat se příbramští vrhli do útoku, jejich pokusy však Holánek bravurně kryl. A tak v čase 45:22 udeřili Rytíři potřetí. Langova střela od modré trefila před bránou stojícího Chudého. Od něj kotouč vypadl k Duškovi, který jej zasunul za dezorientovaného Vávru. Hostům však svitla naděje, když ve 49. minutě střílel v přesilovce Chudý a po ukázkové teči našeho obránce, bohužel však do vlastní sítě, snížil. Na obě brány se pak valily útoky z obou stran, ale gólmani bedlivě strážili svá brankoviště. Hostům se nepodařilo využít početní výhodu 4 minuty před koncem třetiny a navíc sami v 59. minutě faulovali. Asi 40 vteřin před závěrečným hvizdem unikli Cerk a Strnad, který překonal Vávru. Druhý jmenovaný se však do útočného pásma dostal dříve než puk a gól nebyl uznán pro ofsajd. Příbram ještě sáhla po hře bez brankáře, ale všechny tři body nakonec po dramatickém závěru zůstaly ve Vlašimi.

V dalším kole čeká Rytíře výjezd do Černošic a to v sobotu 21.1.2017, kde od 16:30 sehrají další utkání.

Statistiky utkání:

18. kolo KLM – sobota 14.1.2017 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Příbram – 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Kucharčík (Matějka), 36. Kucharčík (Kakos Ma., Bauer), 46. Dušek – 24. Mácha (Pavel), 49. Chudý (Matouš, Hrala)

Rozhodčí: Machač – Pipková, Noga

Vyloučení: 6:10