Rytíři Žabonosům nedarovali ani bod

Po vydařeném minulém domácím utkání se opět Rytíři představili na vlašimském ledě, tentokrát proti soupeři ze středu tabulky – HC Žabonosy. V přípravném utkání se nám podařilo tento tým od Kolína porazit, když jsme dokázali otočit nepříznivé skóre a ponechat si vítězství doma.

Stejně jako v předchozím kole i proti Žabonosům vtrhli Rytíři do utkání bojovně a s větší vervou. Naše snaha byla také záhy odměněna, když v 7. minutě otevřel skóre Slabý. Vzápětí jsme šli do čtyř, hosté se oklepali a hra na ledě se vyrovnala. Hrál se svižný hokej bez zbytečných přerušení a o šance na obou stranách nebyla nouze. Více nebezpečně však působili hosté, kterým se dokonce 10 vteřin před koncem třetiny povedlo nastřelit tyčku.

Začátek druhé třetiny nás zastihl myšlenkami ještě v kabinách a než jsme se stačili vzpamatovat, srovnal ve 22. minutě Beňovský na 1:1. Naštěstí jsme dokázali do minuty odpovědět trefou Slabého. Ačkoliv byl soupeř možná o chlup lepší, podařilo se Herwigovi zamotat hlavu bránícím hráčům a Trpišovský přidal ve 28. minutě další gól. Dvojí vyhození puku z obranného pásma mimo led poslalo Žabonosy na dlouho do třech, my jsme však hozenou rukavici nezvedli. Zato soupeř se dostal ke slovu posléze po našem faulu a Mejzr v přesilovce po sérii přihrávek skóroval prakticky do prázdné brány. Opět jsme brzy reagovali a ve 36. minutě Herwig střelou pod víko zakončil střelecký účet druhé části.

Ačkoliv dvougólové vedení před třetí třetinou v hokeji nezaručuje týmu úspěch, odrazilo se to na naší hře. Byli jsme o něco lepším týmem a také nás podržel v bráně skvělý Holánek. Ve 46. minutě po Kronusově asistenci (již 4. v utkání) pojistil naše vedení Jakub Kučera. Definitivní tečku dopsal za utkáním velmi aktivní Herwig, který svým parádní kouskem potěšil několik stovek diváků. Ve vlastním oslabení vystartoval jako ohař za kořistí za vyhozeným kotouče, marně stíhán soupeřem. Žabonoský brankář puk za svou bránou zastavil a netuše o vlašimském expresu, namazal kotouč Herwigovi na hůl. Dostat černou placku do zívající brány pak bylo pro našeho útočníka hračka. V čase 49:15 jsme tak vedli 6:2. Snahu hostů o změnu skóre jsme už v čele s Holánkem nepřipustili a mohli jsme s diváky oslavit další tříbodové vítězství.

Série domácích utkání pokračuje i příští týden, kdy do Vlašimi přicestuje lázeňské mužstvo Poděbrad. Těšíme se, že si najdete cestu v neděli 2.12.2018 v 17:30 na zimní stadion do Vlašimi, a podpoříte opět naše Rytíře.

Statistiky utkání:

11. kolo KLM – neděle 25.11.2018 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Žabonosy – 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Slabý (Kronus), 23. Slabý (Kronus), 28. Trpišovský (Herwig), 36. Herwig (Soukup, Kronus), 46. Kučera J. (Kronus), 50. Herwig (Soukup), – 22. Beňovský (Paroubek), 34. Mejzr (Beňovský, Kubát).

Rozhodčí: Novák – Pacovský, Sviták

Vyloučení: 4:5