týden hokeje

S Holešem jsme emoce spláchli u panáka na baru, říká Jaeger

Jan Jaeger (vpravo) domlouvá rakovnickému Voštovi. Foto: KaminoFoto

Rozhovor s útočníkem Janem Jaegerem pro Benešovský deník před derby s Benešovem

Hrál za Benešov, ale teď již válčí delší dobu za Rytíře Vlašim a hokejová derby hodně prožívá a vždy je středem zájmu. To bude jistě i v sobotu, kdy se hraje od 17:30 žhavé derby mezi šestou Vlašimí a druhým Benešovem. „Určitě to je tím, že jsem dřív v Benešově hrál,” říká vlašimský Jan Jaeger, nejlepší střelec Krajské ligy.

V sobotu vás čeká okresní derby s Benešovem. Máte spočítáno, kolik jste již v kraji odehrál a jakou v nich máte bilanci?

Zápasů bylo myslím třináct, ale svoji bilanci nevím.

S Vlašimí, ač jste byli někdy v tabulce hůře postavení, jste Benešov většinou porazili. V 10. kole letošní sezóny jste inkasovali tvrdý direkt 7:1. Čím Rytíři Lvy dříve v derby přehrávali, a proč se tak nestalo i v letošním prvním zápase?

Bojovností a tvrdou hrou jsme vyhrávali, hodně to bylo taky o štěstí. Poslední derby jsme hráli hodně špatně a Benešov zase hodně dobře. Kdybychom ale proměnili šance v první třetině, tak to mohlo vypadat jinak. Jenže my jsme je nedali a od druhé třetiny bylo na hřišti jen jedno mužstvo, a to ukázalo, že bylo lepší. Proto zaslouženě vyhrálo.

Na derby jste vždy strašně motivovaný. Je to tím, že jste dříve v Benešově působil?

Určitě to je tím, že jsem dřív v Benešově hrál.

Máte na někoho z Benešova „pivku” a chcete mu naložit?

Nene, nic takového se konat nebude. Občas jsou na ledě emoce, ale to vyplyne ze hry. S hodně klukama z Benešova jsem dřív hrával a s Michalem Holešem už jsme to spláchli u panáka na baru, takže žádnou „pivku” na nikoho nemám.

Připravujete se na derby jinak než na jiný zápas?

Na každý zápas se připravuju stejně, večer si zajdu na pivo a v sobotu se uvidí.

Hecujete se s někým z Benešova před zápasem nebo máte s někým sázku?

Občas si zavoláme s Pavlem Dvořákem (pozn. trenér Benešova), ale nehecujeme se a žádnou sázku taky nemáme.

Střelecky se vám letos daří a jste nejlepším střelcem Krajské ligy. Jistě věříte, že jste si nějaký gól schoval i na Benešov, jak ho budete slavit?

Celkem to tam letos padá a doufám, že proti Benešovu ještě nějaký gól dám, bylo by to příjemný. Oslavu gólu neplánuju, s mojí nadváhou jsem rád, že dojedu na střídačku. (směje se)

Jaký výsledek bude na konci svítit na světelné tabuli podle Jana Jaegera?

V derby padá osm gólů, takže podle mě vyhrajeme 5:3.

Co byste chtěl soupeři vzkázat?

Ať vyhraje ten lepší. Dobře jsme posílili a těšíme se na něho.

V zápase s Mělníkem jste se definitivně zachránili. Teď ještě uhrát play off. Pokud se tam dostanete, chtěl byste zase Benešov nebo je vám to jedno?

Když se do play off dostaneme, tak by byl Benešov určitě přijatelný soupeř, hlavně pro fanoušky a věřím, že by oba zimáky byly zaplněné do posledního místa. Osobně bych bral raději Mělník a Benešov až v semifinále.

Autor: Pavel Šimáček

Zdroj: benesovsky.denik.cz