HK Kralupy nad Vltavou : HC Rytíři Vlašim  2 : 3 (1:1,1:1,0:1)

L.Langr na buly před vyrovnávací brankou.

Lukáš Langr na buly před vyrovnávací brankou.

A je to tam...

A je to tam…

20170226_105341

20170226_111009

Poslední mistrovské utkání nemohlo už nic změnit na celkovém třetím místě Rytířů v soutěži. Přesto jsme přijeli do Kralup s cílem zvítězit.

Cesta k vítězství byla ovšem nečekaně složitá. Po první třetině, kdy Rytíři jednoznačně domácí přehráli i přestříleli, tak se čekalo hladké vítězství. Skóre otevřel Košťálek v čase 13:08, když při obléhání kralupské branky dostal puk na svou hůl v prostoru pravého kruhu a nekompromisně zavěsil. Po 18. vteřinách udělala naše obrana hrubou chybu, když za sebou na červené čáře nechala volného Tůmu, který si se Spilkou poradil kličkou na vyrážečku.

Vstřelená branka dodala domácím vítr do plachet a ve druhé třetině byli naopak aktivnějším týmem. Při vyloučení Smutného se domácím povedlo dostat do vedení. To byla voda na jejich mlýn. Rytíři se však ubránili a pak udeřili. Mladé pušky ve třetí formaci Fiala, Šulek a L. Langr, kteří odehráli výborné utkání, dostali domácí ve 36. minutě svým aktivním napadáním rozehrávky pod tlak. Ten nakonec kralupští nezvládli a Langr z levé strany prostřelil domácího brankáře.

Ve třetí třetině jsme byli zase aktivnější a i díky dvěma přesilovým hrám, jsme domácí po většinu času drželi v bezpečné vzdálenosti od naší branky. Naší střelci se ovšem nemohli prosadit přes dobře chytajícího Horského. Když už se zdálo, že dojde na nájezdy, tak přišlo rozuzlení. Po pravé straně se rozjel Petržílka, kterému sekundoval Ondriga. Petržílka se dostal až k levému kruhu, puk nasměroval přímo na branku, kde dojíždějící Ondriga z bezprostřední blízkosti nasměroval puk do branky. Do konce utkání chybělo 144. vteřin. Rytíři si již konec zápasu zkušeně pohlídali a nepovolili domácím žádné významnější ohrožení naší branky.

Sestava: Spilka (V.Kalina) Drahoš – Sosnovec, Kalina – Macháč, Říha, Petržílka – Veselka – Ondriga, Smutný – Košťálek – Herwig, Šulek – L.Langr – Fiala

Branky a nahrávky: 14. Košťálek (Herwig), 36. L.Langr (Fiala), 58. Ondriga (Petržílka)

Trenér: Petr Vostřák