Slánská střelnice na vlašimském ledě

Krajská liga mužů se nenápadně přehoupla do své druhé poloviny a Rytíři se podruhé postavili soupeři ze Slaného. První měření sil dopadlo lépe pro naše hosty, kteří si doma ponechali všechny body. Nyní se náš soupeř nachází na 3. pozici a patří mezi týmy s nejméně obdrženými brankami.

Nezačali jsme špatně, několikrát jsme vystřelili na Matouška. Ve 4. minutě pronikli slánští k nám do pásma, Holánek se dostal při zákroku mimo bránu a Zilcher skóroval do prázdné klece. Od té chvíle převzali vládu nad ledem Lvi a také hned nastřelili tyčku. Třetina ubíhala v rychlém tempu a nedá se říct, že bychom si nevytvořili žádnou brankovou příležitost. Bylo jich však poskrovnu. Zato Holánek měl napilno a především jeho zásluhou jsme po třetině prohrávali pouze 0:2, když se o druhý gól postaral dorážkou do odkryté branky Cigánik.

Teprve na začátku druhé třetiny se poprvé vylučovalo, přesilovku jsme ale promrhali. Dařilo se však Slanému, ve 25. minutě zvyšoval Kasala na rozdíl tří branek a další gól přidal v přesilovce Vránek. Potom jsme dvakrát chybně střídali, nejprve ujeli sami dva slánští, ale síťka v naší brance se rozvlnila až po přečíslení 4 na 1. Autorem gólu byl Malát.V ojedinělé šanci posléze nepřekonal Burda Matouška. Až ve 33. minutě poslal Slanina do úniku Husáka a ten vsítil náš jediný gól. Nemuselo zůstat jen u něj, ale Burda sám před slánským gólmanem přestřelil zařízení. Do konce třetiny jsme inkasovali ještě jednou, přesilovkovou kombinaci zakončil Kasala.

Prakticky rozhodnuté utkání čekalo poslední dějství. Místo aby Rytíři skóre opticky vylepšili, pokračovala kanonáda soupeře. Ve 46. minutě Malát, ve 47. minutě Vaněk. V pořadí 9. gól padl v přesilové hře z hole Cigánika. V 56. minutě dovršil hattrick Malát, který využil početní výhodu a posunul ukazatel skóre na 1:10. Do půl minuty řekli hosté své poslední slovo, Slánský navýšil na konečných 1:11.

Nezbývá nám nic jiného, než rychle hodit toto utkání za hlavu a soustředit se na příští klání. To nás čeká příští neděli, 27.11.2016 od 16:00 na ZS v Kolíně proti týmu HC Žabonosy.

„Byli jsme ve všem horší a v každé třetině nás Slaný vyučovalo z hokeje. Na soupeře jsme prostě nestačili a byl nad naše síly. Byli jsme pomalejší, přihrávky nám nešly a prohrávali jsme osobní souboje. Výsledek odpovídá tomu, co se dělo na ledě,” byl rozladěný po zápase trenér Vlašimi Karel Dýcka.

Statistiky utkání:

12. kolo KLM – sobota 19.11.2016 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HK Lev Slaný – 1:11 (0:2, 1:4, 0:5)

Branky a nahrávky: 33. Husák (Slanina, Kakos Martin) – 4. Zilcher (Kasala, Hampl), 19. Cigánik (Kolář), 24. Kasala (Slánský), 28. Vránek (Kolář, Vaněk), 29. Malát (Patera), 37. Kasala (Hampl, Frolík), 46. Malát (Frolík, Patera), 47. Vaněk (Kasala), 51. Cigánik (Kolář), 56. Malát (Lapáček, Zilcher), 56. Slánský (Vaněk, Kasala)

Rozhodčí: Hornáček – Karda, Pazourek

Vyloučení: 6:2