V Rakovníku jako na houpačce, nepomohly ani 3 zásahy Trpišovského

Zdroj: benesovsky.denik.cz

V letošní sezoně na sebe poprvé narazily týmy Vlašimi a Rakovníku. V samém závěru soutěže jsou na tom výrazně lépe rakovničtí, kteří se nacházejí na čelních pozicích tabulky. Vlašim však v minulém kole zvládla utkání na ledě soupeře a chtěla se tedy znovu na ledě soupeře poprat o nějaké body do tabulky.

A hned v prvních minutách se nám podařilo soupeře pořádně zaskočit. Už ve druhé minutě se totiž po přihrávce od Jana Kučery radoval z prvního gólu Trpišovský. Vzápětí jsme šli do čtyř, ale to nás vůbec nemuselo mrzet. Horálek totiž poslal puk z pásma žabkou na Honzu Kučeru a ten v sólovém úniku, navíc faulován, našel skulinku mezi brankářovými betony. Vlašim byla lepším týmem a ani v našem oslabení se domácí gólman nenudil. Na 3:0 nám v čase 10:00 pomohla souhra Kucharčíka, Slaniny a zakončujícího Matějky. Ten samý hráč měl velkou šanci i ke konci třetiny, kdy se ocitl nehlídaný u rakovnické klece aniž by o něm gólman věděl. Slaninova zpětná přihrávka zpoza brány mu ale nesedla a minul zařízení. V závěru se dostali ke slovu domácí, kteří využili přesilovku upravili zásluhou Kounovského skóre na 3:1.

Dobrý výkon a převaha nad soupeřem v první třetině Rytíře poněkud uspaly. Nevyužili první přesilovou hru v zápase a pak už se ke slovu dostal Rakovník. V polovině hrací doby, za necelé čtyři minuty, nasázel do vlašimské sítě tři branky a otočil utkání na 4:3. Do střelecké listiny se postupně zapsali Hegenbart, KrejčíTomáš Petráček. Vlašim si vyžádala oddechový čas, aby se z rychlého obratu vzpamatovala. A k tomu jí jako správný kapitán pomohl Kucharčík, který po přihrávce Jakuba Kučery srovnal na 4:4. Na ledě také několikrát vzplály emoce, ale trestná lavice je dokázala zchladit.

Do poslední části oba týmy vstoupily se stejným gólovým účtem, domácí ale v početní výhodě. V ní Holánek zázračně po haškovsku zmařil tutovku Okegawy, ve 42. minutě mu ale za záda propadla Hegenbartova střela a domáci opět vedli. Rytířům se za minutu povedlo odpovědět. Matějka na modré přenechal puk Kucharčíkovi a jeho střelu tečoval před bránou za Pospíšilova záda Slanina. Domácí pak zahrozili nepříjemnou Kounovského tečí těsně před Holánkem, jeho lapačka ale byla připravena. Neuplynula ani minuta od našeho vyrovnání a Vondráček vyslal do útoku Honzu Kučeru, který přihrávkou mezi dvěma protihráči našel Trpišovského a ten se trefil nad Pospíšilovu lapačku. Rázem jsme opět vedli. V čase 44:23 přišel sporný moment. Po střele Větrovce někteří hráči přestali hrát domnění, že padl gól, ale sudí nechal hru pokračovat. Po přerušení se rakovničtí hráči i diváci zlobili na sudího za neuznání branky. Musíme uznat (po zhlédnutí videozáznamu), že patrně oprávněně. Domácí se o to víc opřeli do útoku a v čase 45:51 tečoval puk do naší brány Ambroz – stav 6:6. Za necelé dvě minuty strhnul vedení opět na stranu rakovnických Nosek. Rytíři ale bojovali, ubránili oslabení a živili naději na vyrovnání, ke kterému měl dvakrát blízko Trpišovský. Tři minuty před koncem jsme šli po faulu do čtyř, za 15 vteřin se ale naštěstí síly na ledě srovnaly. Naši trenéři odvolali Holánka z brány a zkusili jsme štěstí v powerplay, ve které jsme bohužel 38 vteřin před koncem inkasovali z hole Hegenbarta. Jako poslední se ještě do střelecké listiny zapsal v čase 59:37 po Bauerově střele dorážející Trpišovský, který tím dosáhl hattricku a upravil stav na konečných 8:7 pro domácí. Na víc již Rytířům nezbyl čas.

V sobotu 3.2. nás čeká domácí zápas, kdy k nám zavítá HC Lev Slaný. Zveme vás na toto utkání, které začíná v sobotu tradičně od 17:30.

Statistiky utkání:

19. kolo KLM – neděle 28.1.2018 od 17:30

HC Rakovník vs. HC Rytíři Vlašim – 8:7 (1:3, 3:1, 4:3)

Branky a nahrávky: 19. Kounovský (Petráček T.), 30. Hegenbart (Okegawa), 31. Krejčí (Hegenbart, Kounovský), 33. Petráček T. (Hegenbart), 42. Hegenbart (Zuska, Okegawa), 46. Ambroz (Nosek, Petráček T.), 48. Nosek, 60. Hegenbart (Krejčí)  – 2. Trpišovský (Kučera Jan), 5. Kučera Jan (Horálek), 10. Matějka (Slanina, Kucharčík), 37. Kucharčík (Kučera Jakub), 43. Slanina (Kucharčík, Matějka), 44. Trpišovský (Kučera Jan, Vondráček), 60. Trpišovský (Bauer, Kučera Jakub)

Rozhodčí: Čáp – Větrovský, Havel

Vyloučení: 4:8, navíc Větrovec (RAK) 10 min.