týden hokeje

V sobotu nezapomeňte na derby!

Fotopozvánka na derby. Autor: Jan Zamrzla

Fotopozvánka na derby. Autor: Jan Zamrzla

Již tuto sobotu se fanoušci konečně opět dočkají dlouho očekávaného derby. V předposledním, tedy 21. kole KLM, přijede na vlašimský zimní stadion mužstvo HC Lev Benešov.

Náš soupeř se aktuálně nachází na druhém místě tabulky. Ovšem stále má šanci vrátit se na vedoucí pozici, kterou okupoval velkou část sezóny. K tomu však potřebuje bodovat a doufat, že lídr ze Slaného v posledních dvou kolech zaváhá.

Do vánoční přestávky Lev prohrál pouze dvakrát a oba zápasy právě s již zmiňovaným Slaným. Vstup do nového roku se Benešovu příliš nezdařil. Ze čtyř zápasů vydoloval pět bodů a všechny doma, za výhru nad Rakovníkem a přestřelku z minulého kola, kterou rozhodl až v samostatných nájezdech.

Vlašimský tým je po 20. kole na 6. pozici. Vítězstvím v minulém utkání si definitivně zajistil účast v KLM pro příští sezónu a nyní se může zkusit probojovat do vyřazovacích bojů. K tomu by mu velmi pomohl bodový zisk z derby, neboť do play off stále reálně mohou proklouznout dvě mužstva z 6. – 11. místa.

V minulém derby hraném v Benešově zvítězil domácí Lev. Po první bezbrankové třetině nasázeli domácí v té následující do vlašimské branky hned čtyři góly. V poslední periodě přidali ještě tři a Rytíři deset minut před koncem pouze kosmeticky upravili výsledek na konečných 7:1. Proto by chtěla Vlašim ve svém prostředí navázat na předchozí domácí derby, využít parádní atmosféru a pokusit se Povidlům prohru vrátit.

Pro sobotní zápas by mužstvo Rytířů mělo být s největší pravděpodobností kompletní. Otazník visí pouze nad obráncem Lukášem Langem, který z osobních důvodů možná nebude moci nastoupit. To na straně hostí naopak před derby hráči přibyli. Na konci přestupového období přišel z Jesenice David Formánek a ke kariéře se vrátil Radek Jágr, který hrál naposledy v sezóně 2012/13, ale podle benešovského webu s týmem již tři měsíce trénuje.

vzajemne_zapasy+porovnani_hracu

Výsledky vzájemných zápasů a statistiky nejproduktivnějších hráčů obou mužstev. Oba kapitáni jsou lídry svých týmů. Autor: Jan Zamrzla

Letos také možná po dlouhé době nedojde k souboji bratrů Holánkových. V minulém utkání byl kapitán Benešova Lukáš Holánek zasažen pukem a utrpěl zlomeninu lícní kosti. I přesto by rád zápas odehrál, takže uvidíme, zda nastoupí. Každopádně mu přejeme brzké uzdravení.

Stejně jako minulé derby ve Vlašimi, by i toto měla neobvykle řídit čtveřice rozhodčích. Ještě v úterý byli na utkání delegováni jako hlavní rozhodčí Petr Macháč, který řídil už první letošní derby, a Jaroslav Dundr (oba jsou v komisi rozhodčích). Poté byla ovšem delegace smazána a do současné doby nebyla jiná zveřejněna.

A co k očekávanému střetnutí řekli trenéři? „Při naší momentální formě a výhodě domácího prostředí si na ně věříme.” řekl vlašimský Karel Dýcka. „Musíme hrát disciplinovaně a nenechat se strhnout diváky. Když budeme hrát to svoje, věřím, že vyhrajeme. Fyzicky bychom je měli přehrát.” myslí si benešovský Pavel Dvořák.

Pro ty, kteří se nebudou moci na derby dostavit, budeme přinášet změny stavů a důležité informace na našem facebooku HC Rytíři Vlašim – ZDE

I na druhé derby domluvil vlašimský trenér mládeže Vít Kucharčík souboj mezi vlašimskými a benešovskými dětmi. Při nástupu na led půjdou znovu hráči obou mužstev v doprovodu dětí a o první přestávce mezi sebou sehrají zápas.

Přijďte podpořit Rytíře v boji s odvěkým rivalem. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 4.2. v 17:30 na ZS ve Vlašimi.

Sestava týmu HC Rytíři Vlašim z minulého kola: Holánek (Janko) – Bauer, Vondráček, Horálek, Lang, Kakos Ma., Čtvrtečka (od 41. Pessr V.), – Matějka, Kucharčík, Burda – Jaeger, Cerk, Dušek – Strnad, Veselý, Slanina.

Sestava týmu HC Lev Benešov z minulého kola: Štěpánek (Karda) – Korvas, Burian, Kotýnek, Stejskal, Císař, Šobíšek – Starec, Holánek, Holeš – Sládek, Kočí, Polesný – Mrva, Fedoročko, Babický.

INFORMACE PRO DIVÁKY:

HC Rytíři Vlašim vs. HC Lev Benešov

Sobota 4. února od 17:30

Vstup na zimní stadion bude divákům umožněn od 16:00.

Ve vlastním zájmu dorazte na ZS s časovým předstihem. Po naplnění kapacity (pozn. určí pořadatel) bude vstup dalším příchozím zamítnut.

Vstupné: 50 Kč

Kotel hostujících fanoušků bude opět u výjezdu rolby (v levé části tribuny), kotel domácích bude na pravé straně tribuny.

Na celém ZS platí zákaz kouření! V případě porušení zákazu, bude dotyčný vykázán.

Odkaz na facebookovou událost ZDE

Staňte se fanoušky HC Rytíři Vlašim i na facebooku.

Přehled návštěvnosti při derby na novém ZS ve Vlašimi. Kolik fanoušků si najde cestu na to letošní? Autor: Jan Zamrzla

Přehled návštěvnosti při derby na novém ZS ve Vlašimi. Kolik fanoušků si najde cestu na to letošní? Autor: Jan Zamrzla