týden hokeje

V sobotu začíná vyřazovací část KLM, přijede Mělník

Fotopozvánka na sobotní čtvrtfinálové utkání. Autor: Jan Zamrzla

Fotopozvánka na sobotní čtvrtfinálové utkání. Autor: Jan Zamrzla

V sobotu začíná druhá část KLM – play off. Ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů Rytíři vyzvou HC Junior Mělník.

Systém play-off:

Čtvrtfinále se hraje systémem – 1. s 8., 2. se 7., 3. s 6., 4. s 5.; čtvrtfinále a semifinále se hraje na 2 utkání s tím, že první utkání doma začíná hůře umístěné družstvo po základní části. První utkání může být remíza, druhé utkání musí mít vítěze (utkání hrané do rozhodnutí). V případě nerozhodného součtu bodů z obou utkání (ke skóre se nepřihlíží) se hraje prodloužení 1×5 minut se 4 hráči a brankářem. Pokud se nerozhodne následují 3 samostatné nájezdy, popř. po jednom do rozhodnutí.

Finále: hraje se na 2 vítězná utkání. Pokud utkání skončí v základní části nerozhodně, následuje prodloužení 1×10 minut se 4 hráči a jedním brankářem. Pokud nepadne branka, následují samostatné nájezdy – viz čtvrtfinále a semifinále. První utkání se hraje na ledě hůře postaveného družstva po základní části, 2. a popř. 3. utkání pak na ledě lépe umístěného družstva po základní části.

playoff_2017 LEPSI ODSTIN

Hrací dny pro čtvrtfinále a semifinále jsou sobota a neděle, pro finále pak pátek (začátek utkání nejdříve v 19 hodin, pokud se soupeři nedohodnou jinak), sobota, neděle.

Dvojice pro čtvrtfinále play off KLM:

(1) HK Lev Slaný vs. (8) HC Žabonosy

(2) HC Lev Benešov vs. (7) HC Rakovník

(3) HC Junior Mělník vs. (6) HC Rytíři Vlašim

(4) HK Králův Dvůr vs. (5) SK Černošice

Čtvrtfinálové dvojice play off 2017. Autor: Jan Zamrzla

Mělnický Junior se umístil na 3.místě a Vlašim skončila na místě 6. po základní části. Jak bylo již zmíněno výše, hrát se budou pouze dvě utkání. První v sobotu 18.2. od 17:30 na ZS ve Vlašimi a druhé následující den, tedy v neděli v Mělníku také od 17:30.

Obě mužstva se v základní části střetla dvakrát. První utkání na mělnickém ledě zvládl lépe domácí Junior. Ten sice prohrával v polovině první třetiny 0:1, ale do 50. minuty dokázal stav otočit na 4:1. Vlašim se poté vzchopila a snížila na rozdíl jediného gólu. Vítězství si domácí pojistili až v poslední minutě ranou do prázdné brány. Konečný stav byl tedy 5:3.

Ve 20. kole byla na programu odveta na vlašimském ledě. A Rytíři, kteří se pohybovali na hranici sestupu a postupu do play off, mělnickým porážku vrátili. O vítězství prakticky rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 4:0 a po šedesáti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 9:3.

Porovnání nejlepších střelců týmů. Autor: Jan Zamrzla

Nyní však Vlašim nečeká rozhodně nic lehkého. Od debaklu ve Vlašimi se Mělník v posledních dvou kolech vzchopil a nastřílel úctyhodných 20 branek! Nejprve svou porážku z Vlašimi odčinil v předposledním kole před svými fanoušky, když zvítězil 10:0 nad Jesenicí. A v minulém kole si vyšlápl na lídra tabulky ze Slaného, kterého na jeho ledě deklasoval poměrem 10:5.

Obě dvě poslední utkání odchytala navrátivší se brankářská jednička Jan Vokurka. Ten dal pravděpodobně svým spoluhráčům opět jistotu a určitě měl velký vliv na jejich výkon.

Sestava týmu HC Rytíři Vlašim z posledního kola: Holánek – Bauer, Pessr V., Horálek, Lang, Výborný, Čtvrtečka, – Matějka, Veselka, Burda – Cerk, Dušek, Jaeger, – Strnad, Veselý, Slanina.

Sestava týmu HC Junior Mělník z posledního kola: Vokurka (Fiala) – Prejza, Cicvárek, Chvátal, Kotek, Kubica, Pokorný, Havel T., Havel D., Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.

První utkání mělo odřídit trio arbitrů: Dundr – Hrčka, Kálal Zdeněk st.. Ovšem dnes byla delegace změněna na trio Hruška Petr – Čajan, Kálal Zdeněk ml. Na druhé utkání byla delegace rozhodčích zveřejněna dnes večer. Na čarách by měli být stejní rozhodčí jako na utkání ve Vlašimi. A hlavním rozhodčím je určen Jaroslav Dundr.

Vstupné na čtvrtfinále play off KLM činí 50 Kč.

Vzájemné zápasy mužstev. Autor: Jan Zamrzla

Aby po skončení utkání nedošlo k nedorozumění a pískání na soupeře kvůli tomu, že si s našimi hráči nepodali ruce, jako se stalo minulý rok, upozorňujeme diváky, že při utkáních play off si hráči podávají ruce vždy až na konci série.

Pro ty, kteří se nebudou moci na některé utkání dostavit, budeme přinášet změny stavů a důležité informace na našem facebooku HC Rytíři Vlašim – ZDE

Odkaz na facebookovou událost k utkání ve Vlašimi ZDE

Odkaz na facebookovou událost k utkání v Mělníku ZDE

Přijďte podpořit Rytíře v souboji o postup do semifinále play off KLM. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 18.2. v 17:30 na ZS ve Vlašimi.

Staňte se fanoušky HC Rytíři Vlašim i na facebooku.

A_únor_01