Vlašim rozdrtila kachličky

Podruhé v probíhající sezoně, tentokrát na domácím ledě, se Rytíři utkali s týmem HC Rakovník. Zatímco v prvním klání dokázala Vlašim v té době se trápící Rakovník obrat o dva body, nyní byla zcela jiná situace. Rakovník angažoval na post trenéra zkušeného Otakara Vejvodu st. a náš soupeř dokázal pod jeho vedením vyhrát předchozích pět utkání v řadě. Zato Vlašim sužují zranění a tak k týmu přišlo několik hráčů na hostování.

Prvních několik minut se hrál vyrovnaný hokej, kdy si více zákroků připsal Holánek. Pak ale přišel faul hostí. Rytíři sice přesilovku nevyužili, ale z nastalého tlaku vytěžili první gól. Matějka pronikl do pásma, nahodil puk před bránu a Jaeger puk nasměroval za záda Pospíšila. Rytíři přidali na tempu. A i když Rakovník párkrát zahrozil, šance Strnada nebo Herwiga byly přece jen o něco nebezpečnější. Odměnou pro nás byla ve 13. minutě branka Matějky, který z otočky překvapil Pospíšila mezi betony. Rytíři nepolevili a dál trápili soupeře. V 17. minutě sebral Burda v naší třetině puk a hnal se sám proti třem. Mazácky si obhodil Važanského a bekhendem navýšil na 3:0. V čase 17:19 byl vyloučen Tolkner za faul na Kucharčíka. Ten sice hlavnímu sudímu přiznal, že upadl sám, verdikt však už změněn nebyl. Tolkner si však spravil chuť ihned po návratu z trestné. Dostal se do úniku a půl minuty před sirénou nekompromisně zavěsil.

Druhou třetinu jsme začali s Kucharčíkem na trestné, odkud se hned po skončení trestu zapojil do hry a po Cerkově přihrávce překonal počtvrté Pospíšila. Rytíři se stávali pány svého ledu a Rakovník se jen stěží dostával na dostřel naší pevnosti. Ve 25. minutě jen předčasný hvizd píšťalky zabránil našemu vedení o 4 góly. Na ledě postupně začínaly plát emoce a objevovaly se drobné šarvátky. Ve 33. minutě měli šanci hosté, ale Holánek se roztáhl na brankovišti a nepřipustil snížení. Pět minut před druhou sirénou, po závaru u branky, hledal Pospíšil kotouč. Ten se dostal k Herwigovi a překonat zmateného soupeřova brankáře pro něj byla brnkačka. Krátce poté jel sám na Holánka Chvojka, ale neproměnil. Rovněž pokus Kounovského skončil v jeho lapačce. Poslední velkou šanci 2. periody měl Herwig.

Neuplynuly ani dvě minuty poslední třetiny a Strnad poslal od mantinelu puk před bránu Cerkovi, který pod vyrážečkou poslal kotouč do sítě – 6:1. Po tomto gólu došlo ke střídání gólmana na vlašimské straně, Holánka nahradil Skuhrovec. Závěrečná část byla poznamenána častými vyloučeními, a tak se vrátka na trestné netrhly. V čase 45:22 Vojtěch Petráček po odpískání provokoval Burdu, který si to ovšem nenechal líbit. Na ledě se strhla pravá bitka. Zapojit se chtěli i další hosté, to jim ale rychle  “rozmluvil” Jaeger. Rakovničtí pak několikrát prověřili Skuhrovce, ale ten se brzy dostal do tempa. Při jednom z našich úniků pak Vošta zastavil Cerka bodyčekem, po němž Cerk předvedl salto, jaké by mu mohl závidět i Aleš Valenta. V 53. minutě, v našem oslabení, ujel opět Cerk. Vyhnul se dvěma soupeřům a v pádu poslal puk na bránu. Pospíšil kotouč tečoval do vzduchu a Kočí jej holí jako baseballovou pálkou poslal do brány. Přidat další góly mohli i Strnad, Veselka nebo Lang. Ukazatel skóre se však posunul až v čase 58:24, kdy naše vítězství potvrdil osmým gólem kapitán Kucharčík.

Příští sobotu 10. 12. sehrají Rytíři utkání s Královým Dvorem v Berouně od 17:00. K poslednímu utkání v tomto roce zavítá do Vlašimi v sobotu 17. 12. celek Mladé Boleslavi B. Utkání začne tradičně od 17:30.

Převzato z Benešovského deníku:

Vedení hokejistů Vlašimi se již nemohlo dívat, jak jim v krajské lize odpadává jeden rytíř za druhým (naposledy Martínek a Vondráček), a tak trenér Karel Dýcka dostal před zápasem s Rakovníkem dárek v podobě čtyř posil – obránců Langa (HC Kobra Praha) a Čtvrtečky (SC Kolín), útočníků Strnada (HC Kobra Praha) a Čandy (návrat z hostování). „Děkuji vedení, že hráče přivedlo, už asi vidělo, že to takhle dál nejde. Avizoval jsem, že potřebujeme posílit obranu o dva zkušené hráče, kteří přišli, a hned to bylo znát. Útočníci nám také velmi pomohli. Všichni u nás budou určitě do konce roku (pozn. tři zápasy) a pak se uvidí,” měl radost Karel Dýcka z nových hráčů, kteří mužstvo parádně nastartovali k vysoké výhře 8:1. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale i na ledě to tak vypadalo. Soupeře jsme, až na jeden gól, k ničemu nepustili.Naše hra byla úplně o ničem jiném, hlavně oba obránci Lang a Čtvrtečka dali dozadu jistotu a řád, vzali zodpovědnost na sebe a tým se zvednul,” pochválil nováčky vlašimský kouč. „Divákům se zápas musel líbit, protože takhle jsme ještě v sezoně nehráli,” lebedil si vlašimský trenér, který mohl na rozdíl od zápasu s Žabonosy (deset hráčů) použít deset útočníků a pět obránců a dodal: „Je konkurence a to by měl přijít ještě jeden obránce.” Je paradox, že se na gólech podíleli, kromě jedné nahrávky Strnada, jen stabilní hráči Vlašimi. „To nevadí, jsme tým. Teď musíme zůstat na zemi a potvrdit výhru i hru v Králově Dvoře. Spodek tabulky je našlapaný a my se chceme zachránit, a tým na to má.”

Převzato z Rakovnického deníku:

„Ta porážka je zasloužená, domácí nás ve všem převyšovali. Asi jsme si potřebovali sednout na zadek,” uznal sportovně Otakar Vejvoda st.

Statistiky utkání:

14. kolo KLM – sobota 3.12.2016 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Rakovník – 8:1 (3:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Jaeger (Matějka, Kucharčík), 13. Matějka (Kucharčík), 17. Burda, 23. Kucharčík (Cerk), 35. Herwig (Kočí, Burda), 42. Cerk (Strnad), 53. Kočí (Cerk), 59. Kucharčík (Matějka) – 20. Tolkner

Rozhodčí: Švejda – Holec, Marvan

Vyloučení: 12:9, navíc Burda (VLA) a Petráček V. (RAK) 5 min + OK