Oslabení Rytíři senzačně udolali favorizované Gripeny

Tomáš Vondráček A-tým

V 18.kole KLM se Rytíři vypravili na led do Čáslavi. Domácí tým byl jasným favoritem a nahrával tomu i prořídlý kádr, se kterým vlašimští k zápasu přicestovali. Trenér Slabý tak z fotbalové jedenáctky mohl postavit proti Gripenům pouze dva útoky.

Čáslav se rychle dostala do zápasu a ze svého tlaku hned vytěžila dvě přesilovky v krátkém sledu za sebou. Při první jsme ještě odolali, když Bílek nastřelil břevno a vzápětí minul odkrytou klec Sladký. Při druhé nejprve Holánek čelil samostatnému úniku Navrátila, na Bílkovu bombu od modré čáry však byl už krátký. Čáslav byla na ledě lepším týmem, nám se jen sporadicky podařilo prověřit domácího Svobodu, jako třeba v 10. minutě Kratochvíl. Vzápětí zaútočili opět čáslavští. Kraučukův pokus ještě zastavila tyč, zmatek v našem pásmu ale využil Král a střelou pod víko zvýšil náskok. Vlašim zabojovala a Kucharčíkovi se podařilo proniknout do pásma, kde se už téměř dostal ze střeleckého úhlu, ale hodil puk před bránu, odkud se s přispěním domácích dostal do brány. Téměř identickou akci předvedl i za tři minuty, opět se Kucharčík dostal až před domácí klec a střelou z mezikruží zařídil Vlašimi vyrovnání. Krátce na to putoval Bílek na trestnou a naši hráči mohli využít psychickou výhodu k další změně skóre. Jenže krátce po vhazování se kotouč dostal na hůl Krpatovi a ten po samostatném úniku svou přesnou střelou zmrazil Rytíře. V samotném závěru třetiny jsme ještě po delší diskuzi museli sklonit hlavu před verdiktem hlavního sudího, který nás poslal opět do čtyř.

Převaha Gripenů v prvních minutách druhého dějství pramenila z přesilových her, ve kterých nás ale podržel Holánek. Ve 28. minutě po nenápadné Krpatově střele zazvonila za naším gólmanem tyč. Hra se pomalu vyrovnávala, až v polovině zápasu zavelel kapitán Matějka k obratu. Dělovkou od modré propálil vše před sebou, včetně brankáře Svobody a potrestal tak domácí faul vyrovnáním. Od té chvíle to šlo s domácími z kopce. V jediném našem oslabení jsme dokázali třikrát ujet – faulovaný Svoboda dokonce mohl přihodit na misku vah při nařízeném trestném střílení. V dalších minutách Čáslav nechávala vrata ve své obraně dokořán a naši hráči se snadno dostávali do šancí. Jednu z mála šancí Gripenů pak měl Kraučuk, Holánek ale odolal. Konec třetiny pak přinesl střídavě vyloučení na obou stranách, ale výhodu nikdo nevyužil.

Otevřená partie přinesla v poslední části napínavou a pohlednou hru. Hned po pár vteřinách zaútočil Šindelář, jenže před poloodkrytou bránou přestřelil. Neuspěla ani Čáslav, která si v přesilovce dokázala vytvořit tlak, pokaždé však narazila do zdi jménem Holánek. Na ledě oba týmy sváděly napínavou bitvu. Hrál se pěkný svižný hokej, kdy útok střídal protiútok. S přibývajícími minutami utichalo domácí publikum, Rytíři naopak cítili, že mají na dosah cenné body. A tak i když se domácím nedala upřít snaha v boji o vítězný gól, větší touha po vítězství vyzařovala z našich hráčů. V 52. minutě ujeli Kratochvíl se Šindelářem a druhý jmenovaný dokázal procedit puk pod domácím gólmanem do brány. Teprve náš vedoucí gól probudil Čáslav a ta zahájila ofenzivu. Rytíři se však semkli kolem Holánka a domácí snaha vycházela naprázdno. Při závěrečné power play navíc Vlašim dostala kotouč do středního pásma a Zdeněk Burda v čase 59:12 potvrdil naše vítězství 5:3.

V dalším kole Rytíři opět vyrazí na led soupeře, tentokrát je čeká duel s HC Rakovník v neděli 2.2.2020 od 17:30.

Statistiky utkání:

18. kolo KLM – neděle 26.1.2020 od 17:00

Hokejový klub Čáslav vs. HC Rytíři Vlašim – 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Bílek (Sladký, Křišťan), 11. Král (Muras, Kraučuk), 17. Krpata (Sladký), – 14. Kucharčík (Šindelář), 17. Kucharčík (Kratochvíl), 30. Matějka (Kratochvíl, Kucharčík), 52. Šindelář (Kratochvíl), 60. Burda (Kucharčík)

Rozhodčí: J. Tasch – Labuta, Raška

Vyloučení: 5:8

Využití: 1:1

V oslabení: 1:0

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:5

Hokejový klub Čáslav: Svoboda (Novák) – Kůrka, Lang, Janata, Bílek, Šlejtr, Šulc, Svoboda, – Krpata, Vlach, Sladký, Muras, Křišťan, Kraučuk, Borovanský, Špelda, Navrátil, Král, Barbora.

Trenér: Topol

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Kalina) – Matějka, Říha, Vondráček, Pessr V., Drahoš, – Kratochvíl, Kucharčík, Šindelář, – Svoboda, Burda Z., Košťálek.

Trenéři: Slabý M. st