Bez důrazu a bez zápalu

Tomáš Vondráček Příspěvky

HC Příbram : HC Rytíři Vlašim  4 : 2  (1:1, 1:0, 2:1)

Jednalo se o nejméně vydařené utkání juniorů této sezóny. Většině hráčům chybělo nasazení, důraz a chuť k hokeji.

Vyjma první třetiny, kdy se hrál ještě vyrovnaný hokej, jsme druhou a především třetí třetinu byli horším týmem. Počet střel ve třetí třetině 20 – 6 v náš neprospěch to jen potvrzuje. Skóre otevřeli domácí v 11. minutě, když hostující útočník z levé strany střelou téměř od modré překvapil jinak dobře chytajícího Spilku. V podstatě to samé se stalo i na druhé straně. Jirka Ondriga z pravé strany od mantinelu rychlým příklepem také zaskočil domácího brankáře. Vyloženou brankovou příležitost v 16. minutě připravil Toula pro Košťálka, ale ten prázdnou branku minul. Od druhé třetiny jsme již začali uvadat ve všech hokejových činnostech. Domácí tým se častěji dostával k zakončení a můžeme děkovat Jakubu Spilkovi za to, že se třetina prohrála jen 1:0. Střely našich hráčů nedokázaly ani zdaleka prověřit domácího brankáře, jak by se slušelo. Závěrečná třetina byla ze strany Rytířů snad nejhorší za celou sezónu. Na většině hráčů byla znát viditelná únava, která pramenila z nedostatečné přípravy na utkání. Košťálek v 50. minutě ještě snižoval na 3:2 a „vykřesal“ ještě naději na vyrovnání, ale to bylo ze strany Rytířů vše. Necelých 5 minut před koncem domácí přidali čtvrtou branku, kterou jsme jim věnovali nedůsledností před naším brankovištěm a stanovili tak výsledek nedělního utkání odehraného ve staré příbramské hale.

V neděli 18.12. od 17:30 se hraje další mistrovské utkání v Kutné Hoře a pokud se hra Rytířů výrazně nezlepší, tak proti Sršňům budou mít těžkou práci.

Branky a nahrávky: 16. Ondriga (Kaltounek), 50. Košťálek ( Toula)

Sestava: Spilka (Fousek) – Kalina – Sosnovec, Kaltounek – Macháč, Šulek, Ondriga – Langr – Smutný, Toula – Veselka – Košťálek, Herwig – Říha – Habart