Reakce na článek v Benešově je již jen jeden…….

Tomáš Vondráček Příspěvky

Původně jsme nechtěli reagovat na “fakta” z článku ” V Benešově je již jen jeden hokejový klub” pana Petra Novotného, který zcela zjevně nemá žádné přesné informace o tehdejší spolupráci našich klubů. Nakonec jsme ale usoudili, že je potřeba nedávnou historii popsat tak, jak se opravdu stala.

Spolupráce netrvala rok, ale více jak roky dva a to byl základní kámen úrazu. Hráči tehdejšího hokejového oddílu Spartaku BS Vlašim hostovali v Benešově, a jelikož podle přestupních pravidel ČSLH tým, který nemá dva roky soutěž v dané kategorii musí bezpodmínečně uvolnit hráče na hostování pokud o to požádá, tak se musela provést změna fungování spolupráce. Návrhů bylo několik např., že rok budou hostovat benešovští hráči ve Vlašimi a poté zase obráceně a variant bylo v tomto směru více. Další návrh byl, že dojde ke spojení klubů pod jedním registračním číslem a s názvem HC Podblanicko. Tato varianta dostala zelenou a vedení obou klubů se na tom dohodlo, alespoň vlašimské vedení se tak domnívalo. Na následující schůzce ve Vlašimi v restauraci u Houdů, kde se mělo všechno dotáhnout do konce, nastal nečekaný zlom. Tehdejší vedení benešovského hokeje přijelo na schůzku sice se zaregistrovaným novým názvem, ale registrační číslo bylo benešovské, což nebylo ze strany Vlašimi akceptovatelné. Spolupráce tudíž musela být ukončena, jelikož by za těchto podmínek by vlašimský mládežnický hokej prakticky skončil. A to je další odpověď na údiv pana Novotného, proč Vlašim následně hrála pod svým názvem a Benešov ne.

Co se týká spolupráce klubů, tak samozřejmě fungovala a spojené mládežnické týmy dosahovali velice kvalitních sportovních výsledků. Po ukončení spolupráce se i nadále hráči obou celků spojovali na různé posezóní turnaje. Problém nebyl ani když zástupci Vlašimi chtěli uspořádat posezóní turnaj v Benešově, jelikož ve Vlašimi od března již nebyl led. Benešov zajistil led a o organizaci se postarali vlašimští.

V dnešní době není spojování oddílů nic mimořádného. Základ je ovšem ten, že k sobě musí přistupovat jako rovnocenní partneři, pak je spolupráce přínosná pro všechny.