Statečný výkon na vítězství nestačil

Tomáš Vondráček Příspěvky

20161203_10171120161203_11143620161203_111438

HC Rytíři Vlašim : HC Benátky nad Jizerou 2 : 6 (1:0,1:4,0:2)

Pravděpodobně nejkvalitnější tým letošní krajské hokejové ligy přijel v sobotním dopoledni z Benátek k dalšímu mistrovskému utkání. Domácí trenér Vostřák nemohl postavit nejkvalitnější sestavu, jelikož tři hráči základní sestavy nebyli k dispozici. Tým tedy musel doplnit hráči dorostu.

V první třetině Rytíři favorita zaskočili svou aktivitou. Hosté se nedokázali dostat ke své nátlakové hře, což dokazuje i počet 4 střel, které vyslali na našeho brankáře Jakuba Fouska. Výborně odehranou třetinu se podařilo i výsledkově vyjádřit. Na konci pětiminutové přesilové hry se podařilo po velké skrumáži dotlačit puk do branky Petržílkovi, jednomu z povolaných dorostenců. Do kabin šel domácí tým s jednobrankovým náskokem, ale také bez zraněného kapitána a pilíře naší obrany Drahoše. Jeho zranění kolene si vyžádá delší dobu rekonvalescence. Hostující forvard Matoušek dostal  za nesmyslný faul na našeho kapitána, který vyprodukoval u mantinelu, od hlavního rozhodčího Nogy trest 5 + OK.

Zraněného Drahoše nahradil na beku dorostenec Šulek a trenér Vostřák musel na to konto udělat i další úpravy  v sestavě. Hosté se do druhé třetiny opřeli hned od začátku. Naše obrana byla pod velkým tlakem a bylo jisté, že to dlouho nevydrží. Mezi 24. až 27. minutou jsme třikrát inkasovali a o vývoji utkání bylo téměř rozhodnuto. Čtvrtou branku přidali hosté v přesilové hře ve 38.minutě. Na konci třetiny přesně v čase 0:05 se Rytířům zásluhou Ondrigy podařilo využít přesilovou hru. Šulek se po pravé straně útočného pásma probíjel k hostujícímu brankáři tak usilovně, že ani dva benátečtí hráči o hlavu vyšší ho nedokázali zastavit. Šulek z prostoru kruhů vystřelil a puk se od betonů brankáře odrazil přímo k Ondrigovi, který prázdnou branku bezpečně trefil.

Ve třetí třetině se brankově prosadili pouze hosté. Jednou při sporné brance, když hostující útočník ležel v našem brankovišti a minutu před koncem, když domácí obrana nechala zcela volného útočníka soupeře před naší brankou. V tu dobu už chytal Jakub Spilka, který vystřídal Jakuba Fouska ve druhé třetině po inkasované čtvrté brance.

Rytíři odehráli dobré utkání a mladí hráči nezklamali. Bojovali až do konce a nezlomila je ani tvrdá hra soupeře, která se až příliš často dostávala daleko za hranici pravidel. Je škoda, že tak kvalitní tým jako jsou Benátky, nedokáže svým hokejovým umem bavit, ale uchyluje se k zákeřné hře „podpořené“  nezdravou agresivitou a naprostou absencí Fair Play.

Branky a nahrávky: 18. Petržílka (T.Langr,Košťálek), 40. Ondriga (Šulek)

Sestava: Fousek od 38. Spilka, Sosnovec – Drahoš, Kalina – Chomát, Ondriga – T.Langr – L.Langr, Košťálek – Veselka – Petržílka, Herwig – Šulek – Říha