Holánek v bráně čaroval, Sršňům jsme podlehli až v prodloužení

Tomáš Vondráček Příspěvky
Ve druhém kole letošní sezony se Rytíři vypravili do Kutné Hory. Stejně jako našim hokejistům ani Sršňům se v minulém kole nepodařilo bodovat, a tak byl tento zápas přímým soubojem obou týmů o zisk prvních bodů do tabulky.
Začátek zápasu začal z obou stran opatrně a nepřinesl žádnému z mužstev větší šanci. K prvnímu vážnějšímu ohrožení naší brány došlo až v 5. minutě, při signalizované výhodě pro domácí. Následující oslabení jsme však přestáli, Holánek při něm ani nemusel zasahovat. Ve 12. minutě pronikl podél mantinelu do pásma Kucharčík, navázal na sebe protihráče a před bránou se ocitli sami dva naši hráči. Pas od Kucharčíka našel Slaninu a jeho střelu dorazil do sítě v Pekařově bráně Herwig. Rytíři byli lepším týmem na ledě. V čase 18:54 se naši hráči radovali po skrumáži před bránou z druhého gólu. Hlavní sudí však branku neuznal, v okamžiku jejího dosažení byl v prostoru kruhu, a tak ji zřejmě neviděl. Chvíli předtím také utkání skončilo pro domácího Švába, který byl zasažen pukem do obličeje.
Do druhé třetiny Sršni vstoupili pěkně zhurta. Hned zkraje se jim téměř podařilo překonat Holánka, ale puk směřující do naší brány ze vzduchu odpálil Vladislav Pessr. Na druhé straně si poradil se Soukupovým únikem Pekař. Ovšem s postupujícím časem narůstal větší tlak ze strany kutnohorských, z něhož vzešla i bezmála dvouminutová dvojnásobná přesilovka domácích. Naše rozehrávka vázla. Sršni z toho těžili a nás zachraňoval jen skvěle chytající Holánek. Poradil si i s Javůrkem, který se naší chybou zčista jasna proti němu ocitl zcela osamocen. Oddechnout jsme si mohli až v závěru druhého dějství, když jsme získali výhodu přesilové hry.
Díky početní výhodě jsme také lépe začali v poslední periodě. Jenomže pak začal úřadovat v naší třetině domácí Jan Tvrdík a zastavit se nám ho podařilo jen za cenu faulu. V přesilovce nejprve Holánkovi pomohla tyč a posléze musel vytáhnout ze svého rukávu neuvěřitelné zákroky. Jednou už se hráči Kutné Hory radovali, ale kotouč skončil mimo naši klec. Svými akrobatickými kousky přiváděl Holánek k šílenství nejen kutnohorské hokejisty, ale také jejich diváky. Rozbít domácí ofenzivu se nám podařilo jen na chvíli při naší přesilovce pět na tři. Když už se zdálo, že překonat našeho brankáře bude nemožné, přišla střela z hole Dytrycha a rázem bylo srovnáno. Rytíři po obdrženém gólu jakoby ožili a na poslední minutu ještě sevřeli kutnohorské do kleští.
Zápas však po šedesáti minutách skončil nerozhodně a po krátké pauze následovalo prodloužení, hrané na každé straně se třemi hráči v poli. Domácí při něm využili špatné hry Rytířů v obranném pásmu a o premiovém bodu rozhodl přesnou trefou Rudolfský. Velká poklona však patří Holánkovi, který předváděl vynikající zákroky. Bohužel jeho výkon nepodpořilo více našich gólů v kutnohorské brance.
V dalším kole se Rytíři představí na domácím ledě. V sobotu 28. září od 17:30 bude naším soupeřem tým HC Poděbrady.

2. kolo KLM – sobota 21.9.2019 od 17:30

SK Sršni Kutná Hora vs. HC Rytíři Vlašim – 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Herwig (Salnina, Kucharčík) – 56. Dytrych (Chmelař), 63. Rudolfský (Jiráň, Chmelař)

Rozhodčí: Jecelín – Špringl, Procházka

Vyloučení: 7:8

Průběh utkání: 0:1, 2:1

SK Sršni Kutná Hora: Pekař (Kočí) – Kopecký, Švejda, Havelka, Bašus, Chmelař, Vaněk, Grauer, – Dytrych, Jiráň, Klazar, Rudolfský, Tvrdík Jan, Šváb, Javůrek, Fišar, Tvrdík Jiří, Sádlo, Beran, Jelínek.

Trenér: Bednář

HC Rytíři Vlašim: Holánek – Matějka, Pessr J., Horálek, Vondráček, Drahoš, Pessr V., Říha, – Slanina, Herwig, Kucharčík, – Soukup, Burda, Slabý M. ml., – Čanda, Svoboda, Herwig.

Trenéři: Slabý M. st