Rytíři do nové sezony vstoupili porážkou

Tomáš Vondráček Příspěvky

V polovině září se rozjel další ročník KLM. Vlašimští Rytíři sezónu zahájili doma, když na svém ledě přivítali celek HC Žabonosy.

Naši hráči se do zápasu vrhli s vervou. První třetinu byli na ledě lepším týmem, bohužel své snažení neokořenili žádným gólem. Nezabrzdila nás ani dvě oslabení, při kterých jsme paradoxně měli nad naším soupeřem navrch. Neproměněné šance z první třetiny nás posléze měli velmi mrzet. Nejemotivnějším momentem první třetiny tak zůstalo vyloučení našeho obránce za napadení, což se nelíbilo ani našim hráčům, ani fanouškům.

Ve druhé třetině se začalo opatrně a první větší šanci si připravil až ve 25. minutě Herwig. Ovšem ze vstřeleného gólu se radovali za minutu hosté, když Hrachovec překvapil Holánka střelou po ledě. Nechyběla nám chuť vyrovnat, ale proti nám stál v bráně neprůstřelný Myřatský. A tak neuspěl ani Soukup, ani Svoboda. Na druhé straně po naší chybě skvěle lapačkou vychytal Holánek Kedršta. Bohužel, přestože jsme okupovali útočné pásmo, stačil Žabonosům jeden výpad a trestuhodně osamocený Beňovský pohodlně prostřelil přesouvajícího se Holánka. V samotném závěru třetiny využil našeho chybného střídání Beňovský, ale své sólo zakončil jen do betonů vlašimského brankáře.

Ačkoliv cíl pro vlašimské Rytíře v posledním dějství byl jasný – dotáhnout dvougólové manko, jeho splnění se začalo hroutit ve 45. minutě. Opět po našem nedůsledném pokrytí kotouče se ke slovu dostali hosté a Hrachovec mohl potřetí skórovat do vlašimské brány. Za minutu si Žabonosy svůj náskok pojistily Mejzrovou střelou do zcela odkryté Holánkovy svatyně. Rytířům se podařilo vytvořit si tlak v nabídnuté přesilovce, ale soupeřův gólman se na naše střelce výtečně připravil. K naší smůle jsme opět chybnou rozehrávkou připravili žabonosským šanci k pojištění skóre a na konečných 5:0 upravil v 51. minutě bombou od modré čáry do šibenice Ladislav Hlaveš. Rytíři do poslední chvíle bojovali, aby zaznamenali alespoň jeden čestný zásah, ale hokejový Bůh byl tentokrát proti.

V dalším kole vyrážejí Rytíři mimo domácí prostředí, tentokrát do Kutné Hory, kde v sobotu 21.9.2019 od 17:30 sehrají utkání s týmem SK Sršni Kutná Hora.

Statistiky utkání:

1. kolo KLM – sobota 14.9.2019 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. HC Žabonosy – 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 27. Hrachovec (Beňovský), 38. Beňovský (Mejzr, Skokan), 45. Hrachovec (Čtvrtečka, Beňovský), 47. Mejzr (Kubát, Kedršt), 51. Hlaveš L. (Kedršt).

Rozhodčí: Novák – Pacovský, Sviták

Vyloučení: 3:5, navíc Slanina (VLA) 10 min