Vlašim uhájila všechny body před dotírajícími Sršni

Tomáš Vondráček Příspěvky

Již čtvrtý zápas v řadě na domácím ledě sehráli druhou adventní neděli Rytíři, tentokrát jejich soupeřem byli Sršni z Kutné Hory. V letošním sezoně jsme je již jednou porazili a chtěli jsme tuto výhru zopakovat. Našemu protivníkovi patří momentálně poslední příčka tabulky, Vlašim se zase potýká s prořídlou defenzivou. Dal se tak očekávat urputný boj.

Hosté nás hned v prvních vteřinách zaskočili bleskovou akcí a Holánek se hned v bráně zahřál. Záhy jsme si vyzkoušeli první přesilovku zápasu, ale byla z naší strany jalová. V 5. minutě jsme využili rychlé akce po vhazování v útočném pásmu. Puk se přesunul od Soukupa k Trpišovskému a jeho přihrávku zpoza brány Svoboda jen hokejkou nasměroval za Jelínkova záda. Dobrý pohyb Slabého mladšího a Herwiga nám v následujících minutách přihrál další početní výhody, využít jsme je nedokázali. Protože se neprosadili ani Tvrdík, ani Kronus, šli jsme do kabin s hubeným náskokem.

Naše prořídlé obranné řady zaplnili od druhé třetiny Herwig s Matějkou. Chvíli nám trvalo, než se rozhozené pětky srovnaly. Toho využili Sršni a téměř nás nepustili přes střední pásmo na několik minut. Ve 27. minutě ovšem soupeřova obrana chybovala, Trpišovskému se podařilo na útočné modré získat kotouč a Soukup se po jeho nahrávce nemýlil. Za necelé dvě minuty naše radost opadla. V našem oslabení se srazili dva naši hráči, Švejda se zmocnil puku a přesnou střelou pokořil Holánka. Blízko vyrovnání pak byl Javůrek, jehož pokus vytěsnil náš gólman i s pomocí tyčky do ochranné sítě.

Do třetí třetiny nastoupili Rytíři s cílem uhájit nepatrný náskok, kutnohorští zase cítili, že body jsou na dosah. Jejich snahu o vyrovnání naboural únik Říhy se Soukupem, po němž druhý jmenovaný v čase 46:09 upravil na 3:1. Vzápětí jsme po faulu Havelky mohli hrát 4 minuty přesilovku, náš nedovolený zákrok z ní však podstatnou část ukrojil. Další početní výhoda pro tým z Kutné Hory už k naší smůle gól přinesla a Rudolfský pět minut před koncem třetiny vykřesal pro Sršně naději. Rytíři se ale kolem Holánka semknuli a ani při kutnohorské powerplay o body nepřišli.

Další kolo odehrajem v sobotu 15.12.2018 od 17:30 na ledě HC Junior Mělník. Poslední zápas v tomto roce se ale Rytíři opět představí doma. V neděli 23.12.2018 budou naším soupeřem od 17:30 Neratovice.

13 kolo KLM – neděle 9.12.2018 od 17:30

HC Rytíři Vlašim vs. SK Sršni Kutná Hora – 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Svoboda (Trpišovský, Soukup), 28. Soukup (Trpišovský), 47. Soukup (Říha), – 30. Švejda, 55. Rudolfský (Švejda, Dytrych).

Rozhodčí: Hruška – Kálal, Frühauf

Vyloučení: 7:10

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2

HC Rytíři Vlašim: M. Holánek (Kalina) – Pessr J., Drahoš, Pessr V., Říha, – Matějka, Kucharčík, Slanina – Slabý ml., Herwig, Kronus – Burda, Soukup, Trpišovský – Čanda, Svoboda.

Trenéři: Slabý M. st, Vondráček

SK Sršni Kutná Hora: Jelínek D. (Wagenknecht) – Grauer, Chmelař, Švejda, Křeček, Vaněk, Havelka, – Beran, Rudolfský, Dytrych, Jiráň, Jelínek M., Tvrdík Jan, Siváček, Javůrek, Tvrdík Jiří I., Šváb.

Trenér: Bednář